EkonomiKripto Paralar

Bitcoin Balinaları ve Kurumlar: Savaşı Kim Kazanacak?

Tüm kripto piyasası bir günde 750 milyar dolarlık düşüş yaşarken, Bitcoin bir günde 150 milyar dolardan fazla düşüş gördü

Bitcoin (BTC) ve genel kripto piyasası, 19 Mayıs Çarşamba günü en tarihi çöküşlerden birine tanık oldu.Tüm kripto piyasası bir günde 750 milyar dolarlık düşüş yaşarken, Bitcoin bir günde 150 milyar dolardan fazla düşüş gördü.

BTC, 716Milyar dolarlık piyasa değeri ile 40.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bununla birlikte Bitcoin balinaları ile kurumsal Bitcoin alıcıları arasında klasik bir savaş var. Bitcoin fiyat düşüşü, geçen hafta borsalarda gerçekleşen büyük balina işlemlerinden sonra gerçekleşti. Aslında kıvılcım, Elon Musk’ın sadece tutuşan yangını körüklemesi olan tweet’lerinden önce başlamıştı. Ayrıca Elon, Enerji tüketimine ve karbon salınımına dikkat çekerek, Bitcoin ile Tesla alımını durdurduğunu açıklamıştı.

Şu anda Whale-Dump göstergesine baktığımızda, CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju düşüş eğilimi gösteriyor gibi görünüyor. O yazıyor:

“Balinalar, fiyat 50.000 $ iken borsalara BTC yatırmaya başladı. Elon’un tweet’lerinden önce süper bir boğa yaşıyordum. Sonra bu kötü düşüş onun tweet’inden sonra oldu. Onu suçlayamam ama bu bir kelebek etkisi gibi görünüyor. Bu gösterge soğuyana kadar düşüş inancımı koruyacağım ”.

Ki-Young Ju, balinaların para çıkış göstergesinin Mart 2020’deki piyasa çöküşünden bu yana bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını söylüyor. “Bu planlanmış bir çabaysa, tekrar düşecektir. Aksi takdirde, en azından dibi yeniden test edebiliriz ”diye ekledi.

İlginizi çekebilir:  ETHEREUM tüm zamanların rekorunu kırıyor

Bitcoini (BTC) Kurumlar Satın Almaya Devam Ediyor

BTC fiyatı Çarşamba günü 32.000 $ ‘a düşerken, kurumsal oyuncular fırsattan en iyi şekilde yararlanmak için Coinbase ve diğer borsalara koştu. Coinbase’de gerçekleşen bu FOMO satın alımınından sonra, borsadaki Bitcoin kazançları 5.000 – 6.000 doların üzerine seyrediyor.

Öte yandan, soğuk cüzdanlara giden Bitcoin borsa çıkışları da büyük ölçüde arttı. 750 milyon doların üzerinde Bitcoin borsalardan bir anda çıktı.

Michael Saylor ve Ark Invest’ten Cathie Wood gibi endüstri devleri de gelecekte Bitcoin beklentileri konusunda kendinden emin görünüyor. Saylor, kontrolü altındaki tüm varlıkların hiçbir şey satmadan 111.000 dolarlık Bitcoin’i tutmaya devam ettiğini söyledi.

Ark Invest’ten Cathie Wood, Bitcoin’in gelecekte 500.000 dolara aşacağından emin olduğunu söyledi. Wood, Çarşamba günkü düşüşün ardından Bloomberg’e Bitcoin’in “satışta” olduğunu söyledi. Son olarak, bu düşüşün arkasındaki adam Elon Musk, Tesla’nın “Elmas Eller” olduğunu söyledi. Yani, Bitcoin yatırımlarını güçlü bir şekilde tutmaya devam ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1

Başa dön tuşu