Kripto Paralar

Çevrimdışı Kripto Para Cüzdanları ile Güvenlik Üst Seviye!

Kripto paralarınızı internet olmadan saklamak ve bu kripto paralara internet kullanmadan ulaşmak istiyorsanız bu mümkün. Kullanacağınız çevrimdışı kripto para cüzdanları ile siz de bunu başarabilirsiniz. Kısa süre içinde bir soğuk cüzdan sahibi olabilir, kripto paralarınızı bu cüzdanda saklayabilirsiniz. Günümüzde birçok insan kripto para alım satım işleri ile uğraşıyor. Bu ise beraberinde yeni ve özel çözümler getiriyor. Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız çözümlerden biri ise soğuk cüzdanlar olmaktadır. Bu cüzdanlar kripto paraların internet olmadan da saklanmasını sağlıyor. Sonucunda herhangi bir ağ bağlantısı olmasa dahi kripto paralarınızı kullanmanız veya aktarmanız mümkün olmaktadır.

Çevrimdışı Kripto Para Cüzdanları Hırsızlığı Engelliyor

Kripto Para
Kripto Para

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi hiç şüphesiz korsan saldırılar olmaktadır. Bu saldırılar ile birçok bilgi korsanlar tarafından ele geçirilebilir. Bu tarz durumları yaşamamak için çevrimdışı kripto para cüzdanları iyi bir seçim olabilir. Seçeceğiniz çavdırmışı cüzdan ile tüm kripto paralarınızı güvenle saklayabilirsiniz. Bu sayede korsan saldırılardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca birçok kripto para borsası kimlik bilgilerini talep etmektedir. Bu bilgileri vermeden kripto para saklamak istiyorsanız yine benzer şekilde soğuk cüzdanları kullanabilirsiniz.

Adım Adım Soğuk Cüzdan Nasıl Kullanılır?

Öncelikle soğuk cüzdanları kullanmak için herhangi bir ek çabaya veya eklentiye gerek olmadığını belirtebiliriz. Soğuk cüzdana kavuşmak için eğer kendinize güveniyorsanız hafızanızı bile kullanabilirsiniz. Ancak bunun riskli olabileceğini düşünerek mutlaka aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor. Bu adımları takip ederek siz de soğuk cüzdan sahibi olabilirsiniz.

  • Bitcoin.com veya Paper Wallet sitelerinden birisine girmeniz gerekmektedir.
  • İkinci adımda bilgisayarınıza buradaki sayfayı HTML olarak kaydetmelisiniz.
  • Sonraki adımda ise sayfayı kapatmanız gerekmektedir. Sonrasında ise internet bağlantınızı kesmelisiniz.
  • Bilgisayara kaydettiğiniz bu dosyayı internet kapalı iken açın.
  • Sonrasında ise yönergeleri takip edin ve bir Bitcoin hesabı oluşturun.
  • Anahtarlar ve QR kodlar belirlendikten sonra sayfanın çıktısını alın.
  • Bu çıktıyı ve kodu saklamanız önem taşıyor. Artık kripto paralarınız bu cüzdanda olacak.

Eğer bu yöntem ile kripto paralarınızı saklamak istiyorsanız mutlaka birkaç tane kopya almalısınız. Kopyaları bir kasada saklayabilirsiniz. Bu sayede kripto paralarınızı güven altına alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 2

Başa dön tuşu