Bilişim

Google Adsense Nasıl Onay Alınır – Onay Alma Taktikleri

Google Adsense onay alma taktikleri, Google adsense ile para kazanma

Google Adsense ‘e ilk olarak immibbilisim.com sitemiz için başvuru yaptık. Cevap olarak da çok fazla kopya içerik olduğu için ret yedik. Çünkü çoğu içerikleri olduğu gibi almışlardı. Bazıları da Google translate ile buldukları yabancı kaynakları olduğu gibi yapıştırmışlardı. Bunu zaten unutun. Yapay zeka ile Google bunu da tespit ediyor. Bir şeyler katarak bunu yapmanızda herhangi bir sıkıntı yok. Ayrıca bir robot çevirisi olduğu için mutlaka imla hatalarını devrik cümleleri düzeltmeniz gerekir. Lafı uzatmadan böylece ya yeni bir site arayışına girecektik ya da yeni bir siteye başlayacaktık. Tabi ki bilgigram.com ile devam etme kararı aldık.

Şimdi size bu başvurularımızın nasıl olduğundan bahsedelim. Ayrıca internetten bazı araştırmalar üzerine diğer insanların onaylanma süreçlerinden de söz edelim.

Google Adsense, piyasadaki en çok reklam veren ve en yüksek ödemeye sahip en iyi reklam pazarlama programıdır.  Yani siz Google reklamlarını sitenizde aktif ederek bir nevi Google ile ortak olmuş oluyorsunuz.

Adsense programı gerçekten güzel kazandırıyor. Ayrıca niş web siteleriyle ilgilenenlere en azından Adsense ile başlamalarını kesinlikle tavsiye ediyorum.

Site kazancınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, yazının ilerleyen bölümlerinde Adsense’den paranızın karşılığını en büyük şekilde nasıl çıkaracağınız hakkında konuşacağız.

Belirli bir sayıda sayfa görüntülemesini geçtikten sonra kullanabileceğiniz başka seçenekler de var. Ancak Adsense, özellikle yeni başlıyorsanız, ekstra gelir elde etmenin şu Covid-19 günlerinde en güzel yolu.

Google Adsense onayını almak için atmanız gereken adımlara bir göz atalım.

HERKES ADSENSE ONAYI ALAMIYOR MU?

Dürüst olmak gerekirse, başvuruda bulunan çok kişinin Google Adsense’den reddedildiğini duyuyoruz. Biz de onlardan biriyiz 🙂 . Bunun üzerine bazı form sitelerinden, bazı yabancı sitelerden reddedilme hikayelerini okuduk, ve yeni sitemizde bunlara göre hazırlığımızı yaptık.

Gizlilik politikaları, iletişim sayfaları veya genel olarak iyi bir web sitesine sahip olmak gibi, başvurduklarında insanların gözden kaçırdığı pek çok şey var.

Google her ne kadar kimlerin neden reddedildiğine yer verse de, başvuru yaparken nelerin istendiğine dair net bir bilgi sunmuyor.

Önceki başvurumuz reddoldu ancak bilgigram için başvururken de çok dikkatli davrandık. Aşağıda, Google Adsense’e başvurmak ve onay almak için kullandığımız süreci iki farklı durumda inceleyeceğiz.

GOOGLE ADSENSE ONAYI NASIL ALINIR:

Özetle, Adsense görüntülü reklam ağına başvurmak ve onay almak 5 adımdan oluşuyor. Adsense onayı almak bu adımların her birini takip etmekten geçiyor .

Adsense Programına Başvurmadan Önce

  • Gmail adresi içeren bir Google hesabı oluşturun
  • Başlamadan önce en azından iyi görünen, bir gizlilik sayfası ve iletişim bilgileri ve orijinal içeriğe sahip temel bir web sitesine sahip olduğunuzdan emin olun.

Google Adsense programına başvurmadan önce bu iki adımı yapmak, gerçek başvuru sürecinde size birçok baş ağrısından kurtulacaktır.

Bu program üzerinden reklam gelirini elde etmek için acele etmeniz anlaşılır olsa da, bunu unutun. Google’ın reklam ağına başvuruyorsunuz. Öncelikle bir web sitesi sahibi olarak onlara değer kattığınızı göstermeniz gerekir.

Peki bunu nasıl yapıyoruz? Tabi ki kaliteli içerikle.

Kaliteli içerik olmadan zaten istediğiniz arama sonucu sıralamasını asla alamazsınız. Bu yüzden, başvurmadan hemen önce bu iki adımı uygulamak için zaman ayırın.

Bu iki konuyu hallettikten sonra, asıl başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

  • Başvuru sürecini başlatmak için Google Adsense’e sayfasına gidin
  • E-posta adresinizi, web sitesi URL’nizi ve istenen diğer tüm bilgileri girin
  • Oraya yönlendirildikten sonra Google hesabınızda oturum açın
  • Ülkenizi bulun ve başvuru koşullarını kabul edin
  • Google’dan yanıt bekleyin

Ve işin sonunda şu mail sizi mutlu edecektir. Böylece yazdığınız içeriklerin kalitesi ve motivasyonunuz artacaktır.

"<yoastmark

Lütfen aynı ipuçlarının Blogger Adsense onayı almak için de geçerli olduğunu unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 2

Başa dön tuşu