Psikoloji

İçinden Geçenleri Yaz

Günümüz dünyasında insanoğlu artık her olayını internette paylaşmakta. Bu paylaşımlarıyla bir varoluş hissine kapılmakta olduğunu görüyoruz. Bu varoluş toplumda görünür olmak.

Merhaba Sevgili Okurlar;

Günümüz dünyasında insanoğlu artık her olayını internette paylaşmakta. Bu paylaşımlarıyla bir varoluş hissine kapılmakta olduğunu görüyoruz. Bu varoluş toplumda görünür olmak. Ama paylaşımlara baktığımızda insanlar hep güzel günlerini, en özel anılarını, ya da değişimlerini paylaşmakta. Bazılarını evindeki kalabalıktan kurtulmak için sadeleşmeye yönelik gönderiler paylaşır. Bazıları ise fazla kilolarından kurtulmak için gönderi paylaşırlar.

İçinde yaşandıklarından ne zaman kurtulacaksın?

İnsanoğlu bu hayatta kendi hikayesini seçimleriyle ya da seçemedikleriyle bir şekilde acısıyla tatlısıyla yaşıyor. Dediğimiz gibi insanlar mutlu anlarını paylaşmaktan hiç şüphe duymadan anında paylaşıyor. Çünkü güçlü ve mutlu olduğunu herkese duyurmak istiyor. Ama içinde yaşadıkları fırtınalar…

Hayatta sevinçleri paylaşmak ne kadar insana hafifletip mutlu ediyorsa da yaşadıkları acı olaylar ya da anlatamadıkları şeylerin insanların içinde gün geçtikçe büyüyen bir yük olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu yük hep içinde ve zihnin hep bunu sorguluyor.

Bu yükten nasıl kurtuluruz?

İnsanlar içindekileri sadece anlatmak ya da bir çıkar yol bulmak için bir danışana dinleyene ihtiyaç duyarlar. Bu bir psikolog psikiyatri ya da en yakının gördüğün kişidir. İnsanlar ya imkansızlıkta doktorlara gidemez ya da en yakınındaki kişinin anlatsam da anlayamayacağı düşüncesinde olduğunda içinde yaşar tüm duygularını acılarını kafasında sahnelerini kurar kurar kendini sorgular hep.

Hayatımız da yaşadığımız bir sürü duygular ve acısıyla tatlısıyla.

"<yoastmark

Neden bu mutlu tarafı paylaştığımız kadar acı tarafları paylaşmayalım?

Bu yüzden içindekileri haykırmanın ya da sadece yazmanın yazdıklarının birileri tarafından okunup birilerin hikayelerinde bir yerlerine dokunmanın vakti gelmiştir. Daha doğrusu yalnız olmadığının hissetmenin o karanlık duyguların aydınlık günlere içini dökmenin vaktidir.

Bu hayatta kimse yalnız değildir. Sadece paylaşamadıklarımızdan dolayı bu hayatta yalnız olduğumuzu hissetmişizdir. Mutluyken hiç yalnız hissettin mi? O zaman mutsuz olduğun anda da yalnız hissetme sende içinde yaşanan o fırtınayı yazarak dindir. Seni boğan, üzen, kıran ne varsa yazarak vedalaş ve o yükten kurtul. Yazmak cidden seni rahatlatacak sadece adım atmalısın haydi gel sende hikayeni yaz…

icindengecenleriyaz@gmail.com sende içinde yaşadığın bu yükten kurtulmak için yaz bizde paylaşalım ister yoruma açık olur ister yoruma kapalı ya da adın bilinsin ya da bilinmesin. Sadece yazıp bir kişinin okumasını bilmek bile seni rahatlatacaktır, emin ol.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 + 7 =

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu