Yaşam

Kamp Malzemeleri Listesi ile Yaza Merhaba!

Yaz aylarının geldiği şu günlerde kamp yaparak doğayla iç içe olmak ve güzel vakit geçirmek mümkün. Özel kamp alanlarında çadırınız ile konaklayarak kafanızı dağıtmanız için basit birkaç malzeme ve bir çadır yeterli olacaktır. Eğer siz de doğanın güzelliklerini yakından görmek, betonarmenin içinde yaşadığınız stresten 1-2 gün de olsa kurtulmak istiyorsanız hemen kamp malzemeleri listesi ile gerekli olan her şeyi hazırlayın ve doğaya çıkın. İşte sizin için derlediğimiz kamp listesi!

Kamp Malzemeleri Listesi: Çok Fonskiyonlu Çakı

Doğada olduğunuz süreçte her an her şey lazım olabilir. Bu yüzden çok fonksiyonlu ürünler her zaman işinize yarayacaktır. Çok fonksiyonlu çakılar ile bu anlardaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu çakılar genel olarak şişe açacağı, kürdan, çok fonksiyonlu tornavida, cımbız ve bıçak içermektedir. Ayrıca farklı ebatlarda makas ve kesici aletleri bulunan çakılar da mevcut. Bunlardan güzel bir tanesini alarak kamp listenizde ilk sırayı doldurabilirsiniz.

Kamp Sandalyesi Olmazsa Olmaz!

Kamp yaptığınız alanda rahat bir şekilde çadırın önünde oturabilmek için kamp sandalyelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka farklı özellikleri olan kamp sandalyelerden en az 2 adet temin etmelisiniz. Bardak koyma aparatı olan kamp sandalyeleri kamp malzemeleri listesi içinde daha kullanışlı olabilir.

Bez veya Plastik Kamp Masası

Yemek yerken veya bir şeyler içerken masaya ihtiyacınız olacaktır. Yerde oturmak yerine çadırınızın önüne kurduğunuz bir bez masa ile çok daha rahat olabilirsiniz. Doğa ile baş başa kalma turunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kamp Malzemeleri Listesi: Kafa Lambaları

Kamp alanlarında çok fazla işe yarayan kafa lambaları mutlaka kamp çantanızda bulunmalıdır. Karanlık çöktükten sonra etrafta dolaşmak istediğiniz taktirde pilli olan bu ürünler işinize yarayacaktır. Ayrıca bazı şarjlı modelleri de mevcuttur.

Kurulumu Kolay ve Geniş Çadır

Çadır kamp için olmazsa olmazlardandır. Ancak seçimi iyi yapılmalıdır. Konaklayacak kişi sayısına göre çadırın boyutu belirlenebilir. Buna ek olarak çadırın kalitesi de önem taşımaktadır. Kolay bir şekilde deforma olmayacak çadırları tercih etmeniz önem taşımaktadır.

Kamp Malzemeleri Listesi: Işıldak

Işıldaklar oldukça kullanışlı ve kamp için önemli olan ürünleridr. Bu ürünler ile oturduğunuz alanda belirli bir metrekareye kadar aydınlatma sağlayabilirsiniz. Özellikle kapalı havalarda ay ışığı da yeterli olmadığı anlarda bu ürünler oldukça kullanışlıdır.

Uzun Süre Sıcaklığı Koruyan Termos

Termoslar oldukça pratik ve işe yarayan ürünlerdir. Özellikle suyu sıcak tutma süresi fazla olan ürünler ile çok daha rahat hareket edebilirsiniz. Demlediğiniz çayı bu termoslara alarak uzun bir süre gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. Soğuk içeceklerinizi yine bu termoslar ile saklayarak istediğiniz her an soğuk içecek içme keyfini yaşayabilirsiniz.

Çay Tiryakilerine Özel Çaydanlık

Özellikle kamp için özel tasarlanmış olan demlikler ile çayın tadını alabilirsiniz. Bu demlikler özel yapıları sayesinde kamp ateşinde rahatlıkla su kaynatmanızı sağlayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

32 − = 30

Başa dön tuşu