Ekonomi

Öğrenciler İçin Ek Gelir Fırsatları ile Kazanın

Günümüz şartlarında standart yaşamın zorlaşması, pahalılığın artması gibi sorunlar insanları ek işlere yönlendirmeye başlamıştır. Özellikle öğrenci kesim için kredi veya burs olmadan okumak çok zor hale gelmektedir. Bunun önüne geçmek ve kredi almadan okul bitirebilmek için çeşitli metotlar mevcuttur. Bu metotlar ile ek gelir elde etmeniz ve kazancınızı artırmanız mümkündür. Öğrenciler için ek gelir yazımızda tüm bu detayları sizin için anlatacağız. Ek gelir elde etmek isteyenler bahsedeceğimiz ufak çaplı işler ile ayda 1000 TL’ye kadar kazanç elde edebilecek. Bu tamamen kişinin kendini yetiştirmesi ve bu işe zaman ayırması ile doğru orantılı olarak artacaktır. Sizler için toparladığımız ek iş fikirlerini inceleyebilir, bunlardan dilediğinizi seçerek hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Ek Gelir: Özel Ders Vermek

İş fikirleri arasında en çok dikkat çeken ve ilgi çekici olan başlıklardan birisi özel derslerdir. Kimi zaman bir otobüs durağında kimi zaman ise bir Facebook ilanında öğrenci için ek gelir sağlayacak olan öğrenciden özel ders ilanlarını görmeniz mümkündür. Günümüz teknoloji çağında ise bu iş ilanları sanal ortama taşınmıştır. Özel ders ilanı vermek için sahibinden.com gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Saatlik ücret belirledikten sonra ders vermeye başlayabilirsiniz.

Not Satmak

Özellikle sınav dönemlerinde pek çok öğrenci not arayışına girer. Düzenli olarak not tutan birisi iseniz bu notları satabilirsiniz. Artık pandemi sebebiyle uzaktan devam eden derslerde yine not ihtiyacı olmaktadır. Ancak bu notlar genel olarak PDF şeklinde temin edilmek istenmektedir. Düzenli tuttuğunuz notları tarayarak çevrimiçi yollar ile satabilirsiniz. Satmak yerine indirme başı ödeme yapan link kısaltma uygulamalarını tercih ederek her 1000 indirme başına belirli ücretler alabilirsiniz.

Paketleme İşi ile Kazanç Elde Etmek

Paketleme işi kolay ve boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir iştir. Kalem birleştirme, kalem paketleme, ataç paketleme gibi farklı birçok iş kolu vardır. Bunlar genel olarak esnaf kesim tarafından yaptırılan işlerdir. Çevrenizde ufak bir araştırma yaparak bu tarz işler veren kişileri tespit edebilirsiniz. Verilen işlere zaman ayırarak kısa sürede yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Ancak ödeme alma konusunda dikkat etmelisiniz. İş almadan önce şartları konuşmanız oldukça önemlidir.

İnternet Üzerinden İkinci El Ürün Satmak

İkinci el ürün satışı yapan farklı birçok platform vardır. Bunlar üzerinden satış yaparak kazanç elde etmeniz mümkündür. Letgo gibi uygulamalar ile fiyatı uygun gördüğünüz bir ürünü satın alarak buna küçük bir kazanç ekleyerek satabilirsiniz. Bir başka uygulama olan Dolap uygulaması ile elbise satışı yapabilirsiniz. Eğer bu işlere girmek için bir miktar sermaye elde etmek istiyorsanız eski giyim ürünlerinizi letgo aracılığı ile satabilirsiniz. Buradan kazanç elde ederek yeni ürünler alabilirsiniz. Sonrasında yine Dolap üzerinden satabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Ek Gelir: Tercümanlık ve Çevirmenlik Yapmak

Tercümanlık bir başka kazanç sağlayabileceğiniz alandır. Dil bilginize güveniyorsanız part time iş sitelerinde çeviri işleri bulabilirsiniz. Bu işlerden kelime başı kazanç elde edebilirsiniz. Bu yolla ek gelir elde etmeniz mümkün.

Yaptığın Ödev ile Para Kazan

Birçok internet sitesinde ödev ilanı bulmak mümkündür. Bu ödevlerin çoğu 30-40 sayfa civarı yoğun ödevlerdir. 1 haftalık uğraş sonucunda ancak yapılabilen bu ödevler için ilan sahipleri 250-750 TL arasında ödeme yapabilmektedir. Burada önemli olan iş için anlaşmak ve müşteriyi ikna etmektir. Eğer yapabileceğinize inandırır ve sonucunda ödevi düzgün bir şekilde hazırlarsanız kazanabilirsiniz. Aylık periyot düşünüldüğünde bu tarz 2 ödev tamamlasanız bile 500-1000 TL arası kazanç elde edebilirsiniz. Bu tamamen sizin çabanıza bağlıdır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 5 = 5

Başa dön tuşu