Uncategorized

Sedat Peker Youtube Hakkında Bomba Adım!

Türkiye gündemini etkileyen ve kısa sürede bomba iddialar ile gündemi değiştiren Sedat Peker Youtube kanalı için karar verildiğini gözlemliyoruz. 30 milyon civarı izlenmeye ulaşan ve yoğun ilgi çeken videolar hakkında YouTube tarafından da bir hamle geldi.

Sedat Peker YouTube Kanalı Mavi Tik!

Son yapılan hamle ile Sedat Peker’e ait olan Youtube kanalı resmi bir kanal haline geldi. YouTube tarafından Sedat Peker’e ait olan kanala mavi tik verildi. Peker yayınladığı videolarında reklam için değil davam için buradayım sözlerine yer vermişti. Kanalına abone olun veya bana reklam verin demediğini belirten Peker, davası için YouTube’da yer aldığını ifade etmişti.

Benzer Hesaplara Karşı Mavi Tik!

YouTube platformuna 6 videoya yükleyen Sedat Peker için Youtube mavi tik verdi. Benzer birçok hesapta aynı videoların paylaşılması sebebiyle bu kararın alındığı düşünülmektedir. Buna ek olarak tüm videoların toplam izlenme sayısı 25 milyonu geçmiş durumda.

Sedat Peker Youtube Videoları Kim Çekiyor?

Sedat Peker’in yayınladığı bir videoda düşen yüzüğü kaldırmasını istediği esnasında kadraja giren bir kişi bulunmaktadır. Bu kişinin videoları çektiği tahmin edilmektedir. Buna ek olarak Videoda düşen Teşkilat-ı Mahsusa yüzüğünü düzelten kişi Sedat Peker’in büyük oğlu olan Celalhan Peker olarak ifade edilmektedir. Düşen yüzüğün kaldırılmasını söyleyen Sedat Peker’in oğlu o esnada kamera açısına giriyor. Kolundaki dövmeleri ile dikkat çeken Celalhan Peker’in bu şekilde belirlendiği ifade edilmektedir.

Sedat Peker
Sedat Peker

YouTube Neden Mavi Tik Veriyor?

YouTube kanal adlarının yanında belirtilen mavi tikin bir ayırt etme aracı olarak kullanıldığını ifade etmektedir. Bu sayede kanalların birbirinden ayırt edilmesinin mümkün hale gelindiği ifade edilmektedir. Bir kanalın içerik üreticisi tanınmış bir kişi, sanatçı veya şirket ise bu tik hesap ismi yanında görüntülenebilmektedir. Bu sayede hesapların gerçek sahipleri tespit edilebilmektedir.

Melih Alkan

1995 Ankara doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Kocaeli'de tamamladım. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü kazandım. 2018 yılında mezun oldum. 2020 yılında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Makine Mühendisliği tezli yüksek lisansı kazandım. Devam ediyorum. Ek olarak özel bir firmada satış ve projelendirme mühendisi olarak çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83 − 76 =

Başa dön tuşu