Ekonomi

Shopify ile Online Mağaza Nasıl Açılır? Nasıl Satış Yapılır?

Bu yazımızda sizlere birkaç tıklama ile kurulabilen online mağaza platformu sunan Shopify ‘dan bahsedeceğiz.  Ülkemizde  e-ihracat verilerine bakıldığında yurt dışına online satışın çok hızlı bir  artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de Covid-19 salgını ve evden alışverişe olan büyük ilgi diyebiliriz. Doğal olarak bir çok kur çalıştır tarzı platformlar bulunduğunu gözlemliyoruz. Geçmiş yıllara baktığımızda e-bay üzerinden paypal ödeme kapısı kullanılarak bir çok kişi satışlar yaptı. Fakat, bu günlerde Paypal Türkiye’de kullanımı ve ödeme alınmasını yasakladı. Bu yüzden bir çok kişi internet üzerinden satış yapabilmek adına kendi sitelerini kurdular. Ayrıca bu gelişmeler ile birlikte bir çok online ödeme yöntemi daha bilinir hale geldi. Yalnız şunu söylemekte yarar var. Ticaretin en yüksek hacimli yapıldığı ülkelerden biri olan Kuzey Amerika’da malesef  en çok kullanılan ödeme yöntemi halen Paypal. Ama güvenini kazandığınız müşterilere diğer ödeme metotları ile de satış yapmanız mümkün.

Henüz özelleştirebilir tema seçildiğinden bile haberiniz olmayabilir. Herhangi bir ürün eklemeden önce ana sayfamı oluşturmaya başladım. Başlamadan önce tam olarak yanlış şeyleri elde etmeye çalışmak için çok zaman harcadım.

Daha önce Laravel framework ile bir kaç e-ticaret ve online satış tecrübesi yaşamıştım. Şimdi ise uzun zamandır ilk kez hazır bir yöntem kullanarak bu işe girişeceğim için başımdan geçen tecrübeleri sizlere aktarıyorum.

Bu kılavuzda kullanacağım örnek hediyelik eşya sattığımız Art of Wall sitesi. Ürün listelemelerine, ana sayfa tasarımına, metin yazarlığına, gönderim ayarlarına ve bir iş fikrinin çevrimiçi bir mağazaya dönüştürülmesiyle ilgili düzinelerce yöntemi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağım.

Çevrimiçi bir mağaza nasıl açılır (sıfırdan)

 1. Satmak istediğiniz ürünleri ekleyin
 2. Mağazanız için önemli sayfalar oluşturun
 3. Bir tema seçin ve çevrimiçi mağazanızı özelleştirin
 4. Gönderim ayarlarınızı özelleştirin
 5. Vergi ayarlarınızı yapılandırın
 6. Ödeme ağ geçidinizi ve ödemelerinizi ayarlayın
 7. Mağazanızın lansmanı için hazırlık yapın.
 8. Mağazanızı açın

Shopify’ın ücretsiz deneme sürümünü başlatma

Tam olarak ne yapacağınızdan emin olamayabilirsiniz. Bazen de bir fikir üzerine başlamış olabilirsiniz. Bununla birlikte Shopify istekleriniz karşılıyor mu denemek isteyebilirsiniz. Başlamadan önce ücretsiz bir Shopify deneme sürümü başlatmanız daha iyi olacaktır. 14 günlük deneme, bu kılavuzu izlerseniz ve yayınlandıktan sonra ürünler eklemeye ve mağazanızı geliştirmeye devam edebileceğinizi unutmayın. Deneme süresi bitince aylık 30$ ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Deneme sürümünü başlat
shopify giriş penceresi
shopify giriş penceresi

Denemenizi başlattığınızda, varsayılan URL’niz olacak bir mağaza adı girmeniz istenir (örneğin, <artofwall.myshopify.com). Bunu değiştiremezsiniz, ancak daha sonra özel bir alan adı (örneğin, artofwall.net) satın alabileceksiniz, bu yüzden şimdilik bir isim seçme konusunda endişelenmeyin.

Birkaç soruyu yanıtladıktan sonra kendinizi Shopify hesabınızda bulacaksınız.

Shopify Karşılama Ekranı
Shopify Karşılama Ekranı

Başlamadan önce nelere sahip olmanız gerektiğine ve mağazamı oluşturmak için neyle çalışacağımıza dair hızlı bir kontrol listesi:

 • Bir iş fikri. İnternet üzerinden online mağazalar üzerinden bir çok Türk girişimcinin etsy, amazon ve Ali-express gibi sitelerden iş yaptığını gördüm. Pandemi sürecinde ise devam eden işlerimizin çok yavaşlaması hatta durma noktasına gelmesi bizi yeni bir arayışa itti. Ve arkadaşların da görüşlerini alarak kendi ürettiğimiz Uv Baskı Cam Çerveve, Kanvas, Ahşap Duvar Haritaları, Metal Lazer Kesimleri bu siteler üzerinden satmaya karar verdik. Henüz bir iş fikriniz yoksa, ilham almak için iş fikirleri listesine göz atabilirsiniz .
 • Bir işletme adı.  İsimtescil, goddady gibi siteler üzerinden yapacağımız işe uygun isimler araştırdık. Daha sonra artofwall.net mevcut olup olmadığını gördük. Ayrıca artofwall.com’un satın alındığını fakat kullanılmadığını da anladıktan sonra bu ismi satın alıp, tescili yaptırdık
 • Bir logo.  İnternet üzerinden kısa bir araştırmadan sonra art of wall’a uygun bir logo tasarladık. Siz ücretsiz yöntemlerle kendi işinize uygun bir logo oluşturabilirsiniz.

 

 • Satılacak ürünler. Shopify mağazanızda fiziksel ürünler, dijital ürünler veya hizmet satabilirsiniz. Ürünlerimiz tabiki ilk etapta gerçek değildi. Ancak onları gerçekçi hale getirmek için elimden gelenin en iyisini yaptım. Online grafik programları veya photoshop ile bunu yapabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan şey bazen 5-10 dolara satın alabileceğiniz mock-up olabilir.
 • Fotoğraflar. Temiz ürün fotoğrafçılığı, en iyi şekilde ilerlemenize yardımcı olur. Sonuçta online mağazada ürünün kendini değil fotoğrafını sattığınızı unutmayın.

1. Ürünlerinizi ekleyin

Satın alınacak hiçbir şey olmayan bir çevrimiçi mağaza nedir? Ürün eklemek, yaptığınız ilk şeylerden biri olmalıdır, çünkü ürünleriniz, web sitenizin etrafındaki görünümünü ve hissini tasarlayacağınız şeylerdir.

Yeni Shopify mağazanızda, ilk ürün listenizi oluşturmak için Ürünler> Ürün ekle’ye gidin .

Shopify Ürün ekleme
Shopify Ürün ekleme

 

Bu sayfada vereceğimiz birkaç karar var, bu yüzden bunları adımlara ayıralım.

Ürün başlığınızı ve açıklamanızı yazın

Ürün sayfaları, müşterilerin bir ürün hakkında bilgi edinmek ve onu satın alıp almamaya karar vermek için geldikleri yerlerdir. Ayrıntılar önemlidir ve fiyatlandırmadan boyutlandırmaya, metin veya görseller aracılığıyla doğru bilgileri doğru şekilde paylaşmak büyük fark yaratabilir. Neleri yazmanız gerektiğinden emin değilseniz, ilham almak için pazarınızdaki diğer çevrimiçi mağazalara bakabilirsiniz.

Kişisel ürün başlığı o ürünün ne olduğu açıklamalıdır. Bu, müşterilerin mağazanıza göz atarken göreceği ve kataloğunuzda aradıklarını bulmalarına yardımcı olacak şeydir. Kısa tutmaya çalışın ve diğer belirli bilgileri, renkler veya bedenler gibi ürün seçeneklerini ortaya çıkarmak için ürün açıklamanızı veya varyantlarınızı kullanın.

İlk ürün başlığımız için, ilk yapacağımız iş arasında bulunan Basketball Player in Action Uv Glass Painted Wall Art adını kullanacağız.

Ürün açıklamaları  ürününüzü müşteriye tanıtır ve pazarlar. Merak etmeyin, ilgi çekici bir ürün açıklaması yazmak için profesyonel bir metin yazarı olmanıza gerek yok. Sadece yapmanız gerekenler:

 • Kiminle konuştuğunuzu bilin. Ürününüzü satın alırken kendinden emin olması için müşterinizin bilmesi gerekenleri düşünün ve açıklamanızda bunu belirtmeye çalışın.
 • Teşvikleri vurgulayın. Net bir iade politikası veya ücretsiz gönderim sunuyor musunuz? Ürünleriniz çevre dostu mu? Hangi özelliklerin, avantajların ve tekliflerin gerçekten önemli olduğunu düşünün. Birçok mağaza, bu satış özelliklerini ürün sayfalarında hızlı bir şekilde iletmek için metin ve emoji kullanırlar.
 • Sık sorulan soruları veya itirazları önceden tahmin edin. Bir müşteriyi satın almaktan ne vazgeçirtebilir? Yanlış bedeni satın almaktan korkuyorlar mı? Alerjileri olması durumunda ürünlerinizin nelerden yapıldığını bilmeleri gerekiyor mu? Ürünlerinizin etik olarak üretildiğini bilmeleri gerekiyor mu?
 • Metninizin taranmasını kolaylaştırın. Kısa paragraflar, madde işaretleri, alt başlıklar, kalın metin vb. İle açıklamalarınızın okunmasını kolaylaştırın. Ardından, bir ziyaretçinin ihtiyaç duyduğu bilgileri ne kadar hızlı anlayabileceğini kendinize sorun.
 • Müşterilerin ürününüzü kullanırken kendilerini görmelerine yardımcı olun. Müşteriler ürünlerinizi tadamaz, hissedemez, dokunamaz veya deneyemez. Ürün fotoğraflarının dışında, kullandığınız malzemeleri bir beden tablosu dahil listeleyerek veya nasıl yapıldıklarına dair hikayeyi paylaşarak ürünlerinize hayat verebilirsiniz – hepsi ürününüze bağlıdır.

UV boyalı bir cam tablo ürün için, müşterilerin satın alırken özellikle şu ayrıntıları önemsediğini güvenle varsayabiliriz: malzeme kalitesi, boya parlaklığı, sağlamlık, renklerin canlılığı ve parlaklığı. Bu nedenle, tüm bu bilgileri mağazamın ziyaretçileri için bir bakışta erişilebilir hale getirmek için elinizden geleni yapın.

Ürün fotoğraflarını veya diğer medyayı yükleyin

Ürün fotoğrafları, GIF, videolar, hatta 3 boyutlu modeller: Ürün sayfasının bölümüne, size ürünler hakkında daha zengin detaylar paylaşmasına yardımcı olacak her türlü görsel yükleyebilirsiniz.

Sunum her şeyi değiştirir. Müşterilerin ürününüze sahip olduklarını hayal etmelerine yardımcı olun. Mesela duvarda nasıl duracağını görmelerine veya kendi evlerinde gururla sergilenmelerine yardımcı olun. İşte hatırlamanız gereken birkaç nokta:

 • Ürünlerinizi en iyi şekilde anlatan yüksek kaliteli fotoğraflar kullanın. Bulanık veya düşük çözünürlüklü görüntülerden kaçının.
 • Tüm fotoğraflarınızın aynı boyutta görünmesi için ürün fotoğraflarınızda aynı en boy oranını (yani genişlik ve yükseklik oranı) korumaya çalışın. Bu tutarlılık, mağazanız için daha temiz, daha profesyonel bir görünüm yaratır.

 

 • Bütçeniz kısıtlıysa , modern akıllı telefonların çoğu yüksek kaliteli ürün fotoğrafları çekebilir ve bunlara rötuş yapmak için ücretsiz fotoğraf düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz ( arka planı ücretsiz olarak kaldırmanızı sağlayan remove.bg gibi ).
 • Bir görüntüyü yükledikten sonra, kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi temel düzenlemeleri yapmak için üzerine tıklayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı göremeyen kişilere açıklamak için erişilebilirlik için Alternatif Metin’i de düzenleyebilirsiniz. Örneğin, görme bozukluğu olan herkese yardımcı olmak için “Basketball Player in Action Uv Glass Painted Wall Art” yazdık.

Duvar üzerine Cam Tabloyu gösterecek ve duvarda duruşubu gösterecek şimdilik iki fotoğrafını kullanacağız. Ancak, müşterinin giyim veya mücevher gibi daha fazla görsel bilgiye ihtiyaç duyabileceği ürünlerde, ek açılar veya ayrıntılar sunan bir çok fotoğraf kullanmak, müşteri güvenini artırmaya yardımcı olabilir .

Görseller ekleme

 

Fiyatınızı belirleyin

Şimdi ürününüz için liste fiyatını belirleme zamanı. Bu, müşterilerin ürününüzü satın almak için ödeyecekleri tutar.

İsteğe bağlı olarak, özellikle bir satış durumunda, ürünün genellikle neye mal olacağını bildirmek için Fiyatta karşılaştır alanını kullanabilirsiniz. Örneğin, üç adet cam tablo satın alırken tasarruf etmek isteseydik, buraya üç adet cam tablonun da orijinal fiyatını aynı anda görebiliriz.

Ürün başına maliyet alanı da isteğe bağlıdır. İsterseniz, tek bir ürün için kar marjınızı takip etmek için kullanabilirsiniz.

Ürün başına maliyet

 

Bazı istisnalar olsa da, mal ve hizmet satan işletmeler, birileri onlardan her sipariş verdiğinde vergi almak zorundadır, bu nedenle bu kutuyu işaretleyip vergi ayarlarımızı daha sonra yapılandıracağız.

Basitleştirmek için, ürün başına maliyetini veya bir şişe üretme ve paketleme maliyetin 5 $ olduğunu varsayacağız. Her bir tabloyu 15 dolara satarsak, indirim ve pazarlama için biraz fiyat farkı bırakarak sağlıklı bir marj yapmış oluruz.

Ürün Ürün başına maliyet  Fiyat  Brüt kar marjı Ağırlık
Yeterince Sıcak Habanero 5 ABD doları 15 ABD doları % 66 0,5 lbs
Hafif Olmak İçin Doğmuş 5 ABD doları 15 ABD doları % 66 0,5 lbs
Dost Hayalet Biber 5 ABD doları 15 ABD doları % 66 0,5 lbs
Biraz Acı Sos 3’lü Paket 15 ABD doları 40 ABD doları % 63 1,5 lbs

 

Aslında, fiyatlandırma bu kadar basit değildir. Nakliye maliyetleri, hammaddeler, kira veya çalışanlar gibi genel giderler, zamanınızın maliyeti ve belki de en önemlisi, ürünlerinizin algılanan kalitesi gibi çeşitli değişkenler ürünlerinizi nasıl fiyatlandırdığınızı etkileyebilir .

İpucu 💡: Daha düşük fiyatların her zaman daha fazla satışla sonuçlanacağını düşünmeyin. Müşteriler, kaliteyi değerlendirmek için genellikle fiyatı kısayol olarak kullanır. Birinci sınıf bir ürün satıyorsanız, yüksek fiyat koymaktan korkmayın.

Satmaya başladıktan sonra öğrendiklerinize göre fiyatlarınızı her zaman güncelleyebilirsiniz. Müşterilerin gerçekte ürünleriniz için daha fazla ödeme yapmaya istekli olduğunu keşfedebilir veya maliyetleri düşürmek ve aldığınız her siparişin ortalama değerini artırmak için yaratıcı yollar bulabilirsiniz.

Envanter

Stoksuz satış yapıyoruz ve talep üzerine baskı hizmeti kullanıyor olduğumuz için, envanteri takip etmemize gerek kalmadı.

İlk kez online satış yapıyorsanız, burada birkaç bilmediğiniz terim görebilirsiniz, bu yüzden bunları hızlı bir şekilde inceleyeceğiz.

 • SKU. Belirli ürünler ve varyantlar için envanterinizi izlemek ve yönetmek için bir stok tutma birimi kullanılır. Rakamları veya harfleri kullanarak, bir bakışta tam olarak ne olduğunu belirlemenizi kolaylaştıran tutarlı bir sistem oluşturun (örneğin, UVG-BPA ).
 • Barkod. Barkodlar (ISBN, UPC, GTIN, vb.) Genellikle aynı tip ürünler satıyorsanız veya en sonunda daha kolay stok yönetimi için öğelerinize taranabilir barkodlar eklemek istiyorsanız kullanılır. Kendi ürünlerimizi yaptığımız ve sattığımız için şimdilik boş bırakabiliriz.
 • Miktar. Elinizde bulunan belirli bir ürünün ne kadarı olduğudur. Stoğu tutan birden fazla konumunuz varsa ve bunları Shopify’da ayarladıysanız, burada görüntülenecektir. Eğer 5 adetlik stok bulundursaydık aşağıdaki gibi görüntülenecekti.

Shopify envater

Ürünü satıldığında tekrar basabileceğimiz için, “Stokta kalmadığında satış yapmaya devam et” seçeneğini etkinleştirebilirim. Ancak, envanteriniz sınırlıysa veya tedarikinizi yenilemek daha uzun sürüyorsa, bu seçeneği kapatabilir ve öğeleri “Tükendi” olarak işaretleyebilirsiniz.

Nakliye

Gönderi bölümünde, kargo ücretlerini otomatik olarak hesaplayacak ve her sipariş için uygun kargo etiketlerini yazdıracak ayrıntıları gireceksiniz.

Cam Tablomuz için “Bu fiziksel bir ürün” seçeneğini kontrol edip aşağıdaki bilgileri gireceğiz:

 • Ağırlık. Tek başına bir şişenin ağırlığı. 0.5 lbs gireceğim.
 • Gümrük bilgileri. Uluslararası satış yapmayı planlıyorsanız bu önemlidir. Kinda Hot Sauce Kanada’da üretilip gönderildiği için “Canada” yazacağız ve çeşniler için 21309 olan Uyumlaştırılmış Sistem kodunu bulmak için arama çubuğunu kullanacağız.

Müşterilerinize sunacağınız gerçek gönderim maliyetlerini ve seçeneklerini ayarlamak daha sonra bu eğitimde açıklanacaktır.

Varyantlar

Bu ürün kare şeklinde olacağından diğer varyantları da giriyoruz ve her varyant için ayrı fiyatları giriyoruz.

Ürününüz, bedenler veya renkler gibi farklı seçeneklerle gelirse, her birini kendi ürünü olarak eklemek yerine, bunları aynı ürünün varyantları olarak ekleyebilirsiniz. Her varyantın kendi görüntüsü, fiyatı, takip edilen envanteri ve kendisiyle ilişkili ayrı ayarları olabilir.

Varyantlarla, örneğin farklı boyutlarda birden çok renk sunan ek ürün seçenekleri bile ekleyebilirsiniz.

varyasyonlar

Ürününüze varyantlar eklediğinizde ve sayfayı yenilemek için kaydet düğmesine bastığınızda  , yukarıda ele aldığımız Medya , Fiyatlandırma , Envanter ve Nakliye bölümlerinin her bir varyant için ayarlanması gerekecektir.

Bununla birlikte, aynı ürünün farklı çeşitlerini satıyorsanız, her çeşidi uygun ürün sayfası bilgileriyle düzenlediğinizden emin olun. Örneğin, farklı renkler sunuyorsanız turuncu varyant için turuncu bir tişörtün fotoğrafını ekleyebilirsiniz.

varyasyon seçenekleri
Varyasyon seçenekleri

Organizasyon ve ürün mevcudiyeti

Organizasyon bölümünde, ürünlerinizi bir arada gruplandırmaya yardımcı olmak ve mağazanızın ürün kataloğunu yönetmeyi kolaylaştırmak, müşterilerin alışveriş yapması için ürünleri seçip belirli ürünlere kurallar veya indirimler uygulamak için etiketleyebilirsiniz. Her etiketin ne anlama geldiği aşağıda açıklanmıştır:

 • Ürün mevcudiyeti:  Ürünlerinizi listelemek için Facebook Mağazaları veya Amazon gibi çok sayıda satış kanalı arasından seçim yapabilirsiniz, daha sonra bunlara gireceğiz. Şimdilik, ürününüzün “Çevrimiçi mağazada” bulunduğundan emin olun, yoksa ürün gizlenir.
 • Ürün tipi. Belirli ürünleri tanımlamak için kullanabileceğiniz bir ürün kategorisi (ör. Tişört). Her ürünün yalnızca bir ürün türü olabilir. Şimdilik “Glass Painted Wall Art” kullanacağız.
 • SATICI. Bu, ürünün üreticisi, toptancısı veya üçüncü taraf satıcısıdır. Ürün listenizi satıcıya göre filtreleyebilirsiniz, bu da envanter siparişi vermeyi hızlandırabilir Kendi ürünümüzü satacağımız için Art of Wall Art Yazdık.
 • Etiketler. Etiketler, ürününüzle ilişkilendirebileceğiniz anahtar kelimelerdir. Müşterilerin çevrimiçi mağazanızın arama çubuğu aracılığıyla bulmasına yardımcı olmak için bir ürüne birden çok etiket ekleyebilirsiniz. Belirli bir koleksiyona belirli bir etikete sahip bir ürün eklemek gibi mağazanızdaki eylemleri otomatikleştirmek için etiketleri de kullanabilirsiniz. Resimdeki etiketleri kullandık
 • Koleksiyonlar. Koleksiyonlar önemlidir. Ürünlerinizi belirli amaçlar ve hedef kitleler için organize etmenize ve seçmenize izin verir. Örneğin, bir giyim markası kadınlara yönelik ürünlere, erkeklere yönelik ürünlere, yaz indirimi veya yeni gelenlere dayalı bir koleksiyon oluşturabilir. Aynı ürün birden fazla koleksiyona dahil edilebilir. Daha fazla ürün ekledikten sonra koleksiyonlarımızı oluşturacağız.
Organizasyon ve ürün mevcudiyeti
Organizasyon ve ürün mevcudiyeti

Arama motoru önizlemesi

Arama motoru liste önizlemesi, bir sayfanın arama motoru sonuçlarında nasıl görüneceğini özelleştirebileceğiniz yerdir. Ayrıca, Google gibi arama motorları aracılığıyla ürünlerinizin keşfedilebilirliğini artırabileceğiniz yerdir.

Hedef müşterinizin sizinki gibi ürünleri aramak için hangi anahtar kelimeleri kullandığını biliyorsanız, zaman içinde arama motoru sonuçlarında görünme olasılığınızı artırmak için bunları bu bölümde çalıştırabilirsiniz.

Ubersuggest Kullanımı

İnsanların ürünlerimizle alakalı anahtar kelimeleri ne sıklıkla aradığını ölçmek için ücretsiz bir anahtar kelime araştırma aracı olan Ubersuggest’i kullanabilirsiniz .

Arama motoru önizlemesi
Arama motoru önizlemesi

Daha sonra SEO hakkında daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak bu arada bu bölümü optimize etmek için bazı hızlı ipuçları:

 • Sayfa başlığı. Sayfa başlığınızı, hedef anahtar kelimelerinizi içerecek şekilde yazın ve tıklanacak kadar kısa ve açıklayıcı olmaya devam edin. Bu ürünle en alakalı olduğu için “Uv Glass Painted” e odaklanacağız. Arama sonuçlarında kesilmemesi için 60 karakterin altında yazın. Sayfa başlığım olarak “Basketball Player in Action Uv Glass Painted Wall Art” kullanacağız.
 • Açıklama.  Bu alanı, arama yapanları arama sonuçlarında veya sosyal medyada ürününüzün bağlantısını gördüklerinde tıklamaya ikna edebilecek her türlü ikna edici bilgiyi ortaya çıkarmak için kullanın. Sayfa başlığımda sunulan bilgileri genişletirken kısa ve açıklayıcı tutmaya çalışın.
 • URL ve tanıtıcı. Ürününüzü bulmak için arama motorlarını kullanan kişiler için bunu basit, benzersiz ve anlamlı tutun. “basketball-player-in-action-uv-glass-painted-wall-art” kullanacağım.

İşimiz bittiğinde, neye benzediğini görmek için Kaydet’e tıklayıp ürün sayfamızı ön izleyebiliriz. Renkler ve yazı tipleri gibi küçük ayrıntıları daha sonra mağazamızı özelleştirmeye başladığımızda değiştirebiliriz.

Mağazanıza eklemek istediğiniz her ürün için bunu tekrarlayabilirken, lansman yapmak için tüm ürünlerinizi eklemenize gerek olmadığını unutmayın.

Ürünlerinizi koleksiyonlar halinde düzenleme

Artık listelenmiş en az birkaç ayrı ürünümüz olduğuna göre, bunları Shopify’da Ürün> Koleksiyonlar altında koleksiyonlar halinde düzenlemeye başlayabiliriz .

Belirli bir hedef kitleyi (ör. Çocuklar için ürünler), bir temayı (ör. En çok satanlar) veya ürün kategorisini (ör. Aksesuarlar) hedefleyen ürünleri seçmek için koleksiyonlar oluşturulabilir. Ürünleri belirli koleksiyonlara manuel olarak eklemek veya fiyat, Etiketler veya diğer koşullara göre nelerin dahil edileceğini / hariç tutulacağını otomatikleştirmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Koleksiyonlar, aşağıdakiler gibi çeşitli amaçlara hizmet eder:

 • Ana sayfanızdaki bir bölümde görüntülemek istediğiniz belirli ürünleri çekme
 • Farklı kitlelerin kataloğunuzda hızlı bir şekilde gezinmesine yardımcı olmak için navigasyonunuzdaki veya ana sayfanızdaki ürün Koleksiyonlarına bağlantı verme
 • Satışa sunmak istediğiniz öğeleri seçme (belirli Ürün Koleksiyonlarına indirim uygulayabilirsiniz)

Şimdilik UV cam tablolarımız için bir koleksiyon oluşturacağız. Bunun nedeni, üç paketli paketi hariç tutarken yalnızca üç ayrı acı sos ürünümü dahil etmek istiyorum. Bu şekilde, bireysel tatları gösterebilir ve paketi ayrı ayrı vurgulayabilirim.

Bu Koleksiyon sayfasına geldiklerinde ziyaretçileri nasıl selamlamak istediğime göre Koleksiyon başlığını ve açıklamasını dolduracağım. Arama Motoru Önizlemesi, ürün sayfaları için izlediğimiz en iyi uygulamaların aynısı kullanılarak doldurulabilir. Çevrimiçi mağazanızın görünümünü ve tarzını özelleştirmeye başladığımızda Koleksiyonunuzu temsil etmesi için çekilecek bir Koleksiyon resmi de ayarlayabilirsiniz.

Shopify koleksiyonlar

2. Çevrimiçi mağazanız için önemli sayfalar oluşturun

Şimdiye kadar ürünlere odaklandık. Ancak çevrimiçi mağazanızın, satın alacak ürünlere sahip olmaktan daha fazlasını yapması gerekir. Alışveriş yapanların işletmenizi anlamalarına yardımcı olması, size güvenmeleri için nedenler sunması ve onları arayan müşteriler için diğer önemli ayrıntıları kullanılabilir hale getirmesi gerekir.

Bu sayfaların çoğunu Çevrimiçi Mağaza> Sayfalar altında oluşturabilirsiniz .

Tüm sayfalarınızın işe başlamak için hazır olmasına gerek yoktur, ancak en yararlı olanlardan bazıları şunlardır:

 • İletişim sayfası . Bu sayfa, müşterilere soruları olduğunda size ulaşmaları için net yollar sunar veya onları bir SSS sayfası gibi yanıt bulabilecekleri bir yere yönlendirir.
 • Hakkında sayfası . Bir Hakkında sayfası müşterilerle kişisel olarak bağlantı kurar, iş modelinizi açıklar ve / veya işinize başlama nedeninizi paylaşır. İkna edici bir Hakkında sayfası, yeni çevrimiçi mağazaların güvenini kazanmada uzun bir yol kat edebilir.
 • SSS sayfası . Sık sorulan sorular sayfası, daha yaygın olan bazı müşteri desteği sorgularını hafifletmeye yardımcı olur.
 • Politika sayfaları. Müşterilerin beklediği ve iade politikanız ve gizlilik politikanız gibi anlaşmazlıklar durumunda sizi korumaya yardımcı olabilecek ve Ayarlar> Yasal bölümünden ayarlayabileceğiniz belirli yasal sayfalar vardır .

Mağazamız için ve bu eğitimin amaçları doğrultusunda, bir Hakkında sayfasının (“Hikayemiz” olarak adlandırılır), bir İletişim sayfasının ve temel politika sayfalarının (Gizlilik Politikası, Nakliye Politikası ve Hizmet Şartları) nasıl oluşturulacağını gözden geçireceğiz. Ancak müşterinizin güvenini kazanmak için dilediğiniz sayfaları oluşturabilirsiniz.

Hakkında sayfası

Hakkında sayfaları , küçük işletmelerdeki “küçükleri” kucaklamanın ve yeni bir mağaza olarak güven kazanmanın harika bir yoludur.

Kendinizi bir kurucu olarak tanıtan bir videonuz, ödüllere ve basın açıklamalarına bağlantılar, tedarik zincirinizi açıklayan resimler veya bu sayfanın müşterilerinize kim olduğunuzu ve neyle ilgili olduğunuzu söylemesine yardımcı olacak herhangi bir şey ekleyebilirsiniz.

UV Cam Tablolar için, müşteriye felsefemizi ve işe başlama nedenimizi açıklayan bir mektup gibi yazılmış basit bir Hakkında sayfası oluşturacağız.

Birileri mağazamı ziyaret ettiğinde ve satın alma konusunda emin olamadıklarında, daha fazla bilgi edinmek için Hakkında sayfamı ziyaret etmeyi seçerlerse, onlara sevecen ve yürekten bir mesajla karşılanmalarını isteriz.

Çoğunlukla metne güveneceğimiz için, kopyayı daha dikkat çekici hale getirmek için araç çubuğunda bulunan biçimlendirme seçeneklerini kullanacağım.

Ürünleriniz için yaptığınız gibi , sayfalarınızın Arama motoru liste önizleme bölümünü de URL’nin ne olmasını istediğinize ve sayfanın arama motoru sonuçlarında nasıl görünmesini istediğinize göre özelleştirmelisiniz .

İletişim sayfası

Kişisel İletişim sayfası bir soru sormak ya da destek almak için müşterilerin uğrayacağı sayfadır.

Çoğu Shopify teması, kolayca bir tane oluşturmanıza izin verir. Yeni bir sayfa oluşturun , sağ taraftaki Şablon bölümüne gidin ve İletişim şablonunu seçin. Bu, sayfanıza bir form eklemelidir. Ardından, müşterilerin ilk önce kendi sorunlarını gidermelerine yardımcı olmak için müşterilerin iletişime geçmesine veya hatta SSS gibi diğer sayfalara bağlantı kurmasına yardımcı olacak bazı talimatlar yazabilirsiniz.

iletisim sayfası

Politika sayfaları

Politika sayfaları, çevrimiçi işletmeler için standart uygulamadır. Müşterilerinize, işinizi nasıl yürüttüğünüzü ve sizden ne bekleyeceklerini anlamaları için kullandığımız sayfalardır. Ayrıca, bir müşteri ile bir anlaşmazlığa düştüğünüzde hem sizi hem de müşterinizi korumaya yardımcı olur.

Shopify’da Ayarlar> Yasal bölüm altında , işletmeniz ve yerel yasalarınıza göre özelleştirebileceğiniz şablonlar oluşturabileceksiniz:

Para iade politikaları

 • İade politikasi. İadeler ve değişimlerle ilgili şartlarınız nedir ? Müşterilerin ne kadar süreyle iade işlemi başlatması gerekiyor? Ürünün hangi durumda olması gerekiyor? Cömert bir iade politikası, müşterilerin sizden güvenle satın almalarına yardımcı olabilir.
 • Gizlilik Politikası. Bir gizlilik politikası, müşterileriniz hakkında nasıl bilgi topladığınızı açıklar.
 • Kullanım Şartları. Hizmet şartları politikanız, siz ve müşterileriniz arasında nasıl faaliyet göstereceğinizi ve hangi hakları saklı tuttuğunuzu belirten bir sözleşmedir.
 • Nakliye politikası. Bir gönderi politikası, gönderi yaptığınız bölgeler için kargo maliyetleri, üretim süreleri ve teslimat hızları ile ilgili müşteri beklentilerini belirlemenize yardımcı olur.

(Lütfen bu şablonların yasal tavsiye olmadığını ve mağazanız için uyarlanması gerektiğini unutmayın.)

3. Çevrimiçi mağazanızı özelleştirin

Artık mağazamızda bazı ürünlerimiz ve gitmeye hazır bazı sayfalarımız olduğuna göre , Shopify’da Online Mağaza> Temalar’a gidip web sitemizin nasıl görünmesini istediğimizi düşünmeye başlama zamanı .

Bir tema seç

İlk adım, bir tema seçmektir: web sitemizi tasarlamak için başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğimiz, mağazamıza yüklediğimiz bir şablon. Shopify Tema Deposu stilleri ve özellikleri kendi seti ile her iki ücretsiz ve ücretli temalar ev sahipliği yapmaktadır.

temaları shopify

Bazı temalar daha büyük ürün katalogları için oluşturulmuşken, diğerleri tek ürünlü işletmeler için oluşturulmuştur. Diğerleri, restoranlar için Ekspres teması gibi belirli endüstriler veya işletme türleri için yapılır .

Size uygun temayı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar şunlardır :

 • Her temanın birden fazla stili vardır, bu nedenle ürün kataloğunuzun ne kadar büyük olacağına ve mağazanız için istediğiniz estetiğe göre bir tema ve stil için alışveriş yaptığınızdan emin olun.
 • Baktığınız temanın, sorguları otomatik olarak tamamlayan bir arama çubuğu veya basın açıklamalarını görüntüleyen bir bölüm gibi ihtiyacınız olan yerleşik özelliklere sahip olup olmadığını düşünün. Mağazanıza ek işlevler ekleyen ücretsiz ve ücretli Shopify uygulamaları da bulabileceğinizi unutmayın.
 • Renklere veya yazı tiplerine göre bir tema seçmeyin. Bunların hepsi daha sonra özelleştirebileceğiniz şeylerdir. Hatta temanızı sizin için özelleştirmesi için bir Shopify Expert ile çalışarak gerçekten benzersiz hale getirebilirsiniz.
 • Tek seferlik bir ücret karşılığında satın almadan önce ücretli bir temayı deneyebilirsiniz.
 • Her şeyden önce, seçtiğiniz temaya bağlı kalmadığınızı unutmayın. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, ürünlerinizi veya sayfalarınızı yeniden oluşturmak zorunda kalmadan diğer temaları önizleyebilir, mevcut mağazanıza yükleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Ana sayfanızı tasarlayın

Her tema, yeniden düzenleyebileceğiniz, ekleyebileceğiniz, kaldırabileceğiniz veya geçici olarak gizleyebileceğiniz bölümlerden oluşur. Bölümler, mağazanızın ana sayfasının sunumuna karar vermenize ve farklı düzenleri denemenize yardımcı olabilir.

Tema Özelleştirme
 • İlk kez gelen ziyaretçilere öncelik verin ve işletmenizin ne olduğunu ve ne sattığınızı hızlı bir şekilde anlamalarına yardımcı olun.
 • Geri dönen ziyaretçilere yer verin ve aradıkları ürünlere ve sayfalara gitmelerini kolaylaştırın.
 • Bir slider yardımı ile ürünlerinize ilgi duymaya ve işinize güvenmeye çalışın.
 • Ziyaretçilerinizin satın alma niyetlerine göre seçmeleri için net yollar oluşturun. İşletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler için bir Hakkımızda sayfasını veya ziyaretçilerin ilgilendikleri ürünleri kendi kendilerine seçmelerine izin vermek için çeşitli Koleksiyonlarınızı vurgulayabilirsiniz.
 • Ana sayfanızı, ziyaretçilerinizin çoğunun mobil cihazlarında gezeceğini varsayarak tasarlayın.

Gezinme menülerinizi özelleştirin

Başlık navigasyon menüsü, arabası, ve logosunu içeren sanal mağaza en üst alanında değişiklik yapacağımız bölümdür.

İnsanların web sitenizde yollarını bu şekilde bulacaklarından, çoğunlukla net bir gezinme menüsü oluşturmaya odaklanacağız.

Başlık bölümünde ayarlayabileceğiniz üç ana gezinme biçimi vardır:

 • Ana yönlendirici. Bu, müşterilere sunmak istediğiniz ana gezinme yollarına öncelik verebileceğiniz en üst menüdür. Karmaşıklıktan kaçınmak için her öğenin altında alt menüler (yani açılır menüler) oluşturabilirsiniz.
 • Altbilgi gezintisi. Burası, yeni ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilecek, ancak yine de onları bulması gerekenler için erişilebilir olması gereken, önemli olmayan sayfalara bağlantılar tuttuğunuz yerdir. Çevrimiçi alışveriş yapanların çoğu, iade politikanız veya iletişim sayfanız gibi bilgiler için buraya bakmayı bilecektir.
 • Arama. Ziyaretçilerin aradıkları şeye doğrudan gitmelerine yardımcı olmak için başlıktaki arama çubuğunu etkinleştirebilirsiniz. Bu, özellikle web sitenizde geniş bir ürün kataloğunuz ve birçok sayfanız varsa kullanışlıdır.

Başından itibaren çok fazla seçeneğe sahip insanları bunaltmak istemezsiniz. Bunun yerine, navigasyonunuzu  ziyaretçilerin yapmasını istediğiniz eylemlere öncelik verecek şekilde düzenleyebilirsiniz –  elbette alışverişe odaklanarak.

Bir menü öğesi, ziyaretçileri aradıkları şeye göre kademeli olarak daha fazla seçenek beslemek için birden çok açılır seviyeye sahip olabilir. Örneğin, kadınlara yönelik ürünlere odaklanan bir menü öğesi altında birden fazla Koleksiyonu gruplayabilirsiniz; bu şekilde, sizinle alışveriş yapan erkekleri kendileri için olmayan seçeneklerle hemen bunaltmazsınız.

Ayrıca  , web sitemin alt bölümünde önemli olmayan politika sayfalarımı göstermesi için Altbilgi için başka bir menü oluşturabilirsiniz  .

İpucu 💡: Bağlantının altına URL yerine # girip altına eklemek istediğiniz alt menü öğelerini sürükleyerek bir sayfaya bağlantı vermeden bir açılır menü oluşturabilirsiniz .

Renklerinizi, tipografinizi ve diğer tema ayarlarınızı belirleyin

Renkler ve tipografi, çevrimiçi mağazanızın görsel kimliğinde büyük rol oynar. Çevrimiçi mağaza düzenleyicisindeki Tema Ayarları sekmesinin altında, renkler ve tipografi dahil olmak üzere genel çevrimiçi mağazanızın görünümünü ve hissini özelleştirebileceksiniz.

Tasarımcı olmasanız bile, aşağıdaki ipuçlarını kullanarak iyi hissettiğiniz yazı tipi ve renk eşlemelerini yine de seçebilirsiniz.

Renkler için

 • Renk psikolojisini ve farklı renklerin insanları nasıl hissettirdiğini düşünün (örneğin, kırmızı insanları acıktırır, sarı güvenliği gösterir ve mor, kraliyet niteliğine sahip olabilir).
 • Ana sayfanızın düğmeler gibi önemli özelliklerini vurgulamak için kontrast kullanın.
 • Beğendiğiniz renkleri ve bunlarla ilişkili onaltılık kodları bulmak için farklı renk paletleri arasında geçiş yapmak için Coolors gibi bir araç kullanın .
 • İçgüdülerinizle gitmekten korkmayın veya şüpheniz varsa basit tutun (basit bir siyah beyaz renk şeması olsa bile).

Tipografi

 • Mağazanızda kullanmak üzere iki yazı tipi (en fazla üç) seçmeye çalışın.
 • Okunması kolay bir gövde yazı tipi seçin (Helvetica gibi sans serif yazı tiplerinin bir ekranda taranması genellikle daha kolaydır).
 • Farklı yazı tipi eşleştirmelerini denemek için FontJoy gibi bir araç kullanın .

İpucu 💡: Tema Ayarlarınızdayken, tarayıcı sekmelerinde, yer imlerinde ve diğer konumlarda görüntülenecek simge olan bir Favicon ayarlayabilirsiniz.

Ödemenizi özelleştirin

Tema Ayarları altında , ödeme sayfanızın görünümünü de özelleştirebilirsiniz. En azından logonuzu markalı bir his vermek için ödeme sayfanıza eklemeyebilirsiniz.

Geri bildirim isteyin

Geri bildirim bir elmastır, özellikle de online mağazanız üzerinde çok fazla zaman harcadığınızda. Başkalarının bakış açıları, genellikle geliştirmediğiniz alanları tespit edebilir ve mağazanızda ince ayarlar yapmak için kullanabileceğiniz paha biçilmez bilgiler sağlayabilir.

Varsayılan olarak, mağazanız şifre korumalıdır, ancak insanlara kontrol etmeleri için şifre verebilirsiniz. Şifrenizi Çevrimiçi Mağaza> Tercihler altında bulabilir (veya değiştirebilirsiniz) .

Geri bildirim alabileceğiniz diğer bazı harika yerler şunlardır:

 • Dürüst ve yapıcı geri bildirimde bulunacağına güvenebileceğiniz, size yakın kişiler
 • Hedef müşterilerinizin abone olabileceği alt dizinler
 • Facebook grupları

Alacağınız en iyi geri bildirim biçimi, işletmenizi aktif olarak pazarlamaya başladığınız zamandır.

4. Gönderimi ayarlayın

Nakliye, bir e-ticaret işi yürütürken dikkate alınması gereken en karmaşık hususlardan biri olabilir . Ürün ağırlıkları, paketleme maliyetleri, nakliye varış yerleri, taşıyıcı ücretleri ve sipariş başına potansiyel kârınız arasında, değişiklik gösterecek çok sayıda değişken vardır.

Neyse ki, sizin için işe yarayan bir nakliye stratejisi bulmak için bunu işletmenizin benzersiz ihtiyaçlarına bağlı olarak harmanlayabileceğiniz birkaç ana yaklaşıma indirgeyebiliriz:

 1. Ücretsiz nakliye hizmeti sunun. Dünyanın neresine gönderiyor olursanız olun, ücretsiz gönderim, müşterilerin sizinle alışveriş yapmaları için etkili bir teşvik olabilir. Müşterileriniz adına nakliye maliyetini üstlenmeyi planlıyorsanız, bunu ürünlerinizin perakende fiyatına dahil etmeniz gerekeceğini unutmayın.
 2. Gerçek zamanlı taşıyıcı ücretleri alın. Shopify, kargo seçenekleri ve canlı fiyatlandırma oluşturmak için USPS ve Canada Post gibi çeşitli taşıyıcılarla gerçek zamanlı olarak entegre olur. Bu, müşterilerinizin tam olarak istedikleri hizmeti ve fiyatı seçmelerine olanak tanır. Shopify Shipping üzerinden indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz .
 3. Sabit bir ücret alın. Sabit oranlı gönderim, ürünleriniz benzer boyutlara ve ağırlıklara sahip olduğunda en iyi sonucu verir ve gerçek nakliye masraflarının tahmin edilmesini kolaylaştırır.
 4. Yerel teslim / teslimat teklif edin. Ayrıca yerel müşterilere, çevrimiçi siparişlerini konumlarınızdan birinde alma seçeneği sunarak, her konum için belirli bildirim ayarları, teslim alma talimatları ve diğer ayrıntıları ayarlayabilirsiniz.

 

5. Vergileri ayarlayın

Mal veya hizmet satan bir işletme olarak, birisi mağazanızdan her sipariş verdiğinde devletin alacağı vergiyi müşteriden almanız gerekir.

Shopify, dünya genelinde varsayılan satış vergisi oranlarını kullanarak çoğu vergi hesaplamasını otomatik olarak yapmanıza yardımcı olur. Öyle olsa bile, doğru miktarda satış vergisi aldığınızdan emin olmak için biraz araştırma yapmak veya bir vergi uzmanına danışmak iyi bir fikirdir.

6. Ödeme ağ geçitlerini ve ödemeleri ayarlama

Son aşamadayız! Sıradaki adım, mağazanızın ödemeleri nasıl kabul edeceğine ve bir mağaza sahibi olarak size nasıl ödeme yapılacağına karar vermektir.

Ödeme sağlayıcınızı ayarlamak için Ayarlar> Ödemeler’e  gidin . Shopify, Shopify Payments ile tüm önemli ödeme şekillerini kabul etmeye başlamayı kolaylaştırdı.

Türkiye’deki e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz çeşitli Shopify ödeme kanalları vardır:

 • Kredi kartı
 • Banka transferi
 • Kapıda öde
 • Alternatif ödeme kanallar

Shopify resmi sitesinde, Türkiye’de geçerli tüm ödeme yöntemleri listelenmiştir. Ancak bir kısmı yurtdışından geldiği için uygulamada kullanılması mümkün değildir. Bu yüzden pratik olarak kullanabileceğiniz ödeme kanallarını anlatacağım.

Shopify Mağazanızda Kredi Kartlarını Kullanma
Shopify şu anda Türkiye’de 3 kredi kartı ödeme kanalı sunmaktadır:

Iyzico
PayU
Garanti Sanal POS

Şu anda Garanti Bankası ile çalışmıyorsanız, öncelikle iyzico veya PayU’yu denemenizi tavsiye ederiz. Garanti Sanal POS’unuz ile sadece Garanti Bankası kredi kartlarına taksitli ödeme yapabilirsiniz. iyzico ve PayU ise Türkiye’deki hemen hemen tüm kredi kartlarına taksit imkanı sunuyor.

Ürünlerinizi sattığınız para birimi Ayarlar> Genel altında ayarlanabilir . Hem ABD hem de Kanadalı müşteriler için aşina olacağı için ABD doları cinsinden satış yapacağız.

7. Mağazanızı lansman için hazırlayın

Şimdiye kadar yaptığımız tüm çalışmalarla, istersek mağazamızı hemen açabiliriz. Parola Korumasını devre dılı bırakmak için Online Store> Tercihler işareti kaldırmanız gerekir. Bu ürünlerimizi satmaya başlamak için son adımdır.

Aslında, canlı yayına başlamak için aceleniz varsa, aşağıdaki adımların bazılarını veya tamamını atlayabilir ve daha sonra vaktiniz olduğunda bunları tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Ancak bu eğitimde, mağazamın yalnızca güçlü bir ilk izlenim bırakmasını ve lansman sırasında sorunsuz bir müşteri deneyimi sunmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda pazarlamaya başlamak için benim için iyi bir yer olmasını sağlayacağım.

Bununla birlikte, geçeceğimiz son adımlar şunlardır:

 1. Özel bir alan ekleme
 2. İlgili satış kanallarının kurulması
 3. (İsteğe bağlı) E-posta / SMS bildirimlerinizi özelleştirme
 4. Mağazanızı pazarlama için kurma (izleme ve analiz)

Özel bir alan ekleme

Bir alan adı satın almak, internette arazi talep etmek gibidir. Bu yüzden buna “web adresi” deniyor.

Online Mağaza> Alan Adları altında , alanınızı doğrudan Shopify üzerinden birkaç saniye içinde satın alabilir veya alanınızı başka bir kayıt kuruluşundan aktararak mağazanıza bağlayabilirsiniz .

8. Mağazanızı açın 🚀

Her şeyin tamam olduğunu ve hazır olduğunuzu düşünüyorsanız şifre sayfasını kaldırabilirsiniz. Artık ( Ayarlar> Tercihler altında ) dünyaya satış için açık olduğunuzu söylemeye başlayabilirsiniz.

Bir çevrimiçi mağaza açmayla ilgili sık sorulan sorular

Parasız bir çevrimiçi mağaza açabilir miyim?

En düşük maliyetli iş modelleri, stoksuz satış veya talep üzerine baskıdır, ancak ürünleri satmak için bir çevrimiçi mağazaya ihtiyaç vardır. Günde 1 $ gibi düşük bir fiyata Shopify aboneliği alabilirsiniz. Para harcamadan bir iş kurmak malesef zordur.

Para kazanmak için çevrimiçi ne satabilirim?

El yapımı ürünler, kurslar, grafik tasarım hizmetleri, özel baskılı tişörtler ve diğer giysiler, ev yapımı ürünler ve daha pek çok şeyi satabilirsiniz.

Bir çevrimiçi mağazayı nasıl başlatırım?

Shopify gibi bir e-ticaret platformunda bir çevrimiçi mağaza kurun , satmak istediğiniz ürünleri ekleyin, mağazanız için önemli sayfalar oluşturun, bir tema seçin ve çevrimiçi mağazanızı özelleştirin, kargo ayarlarınızı özelleştirin, vergi ayarlarınızı yapılandırın, ödemenizi ayarlayın ağ geçidi ve ödemeler, mağazanızı lansman için hazırlayın ve ardından mağazanızı açıp pazarlamaya başlayın.

Çevrimiçi satış karlı mı?

Evet, bugün online satıcı olmak karlı. Günümüzde tüketicilerin % 50’den fazlası günlük ihtiyaçlarını çevrimiçi olarak satın almayı tercih ediyor. Kâr için satış, nişinizi bulmayı, ideal müşterileri çekmeyi ve müşterilerin iyi bir kar marjına sahip ödemeye istekli olduğu bir fiyat etiketi ile pazarlama ürünlerini içerir.

Envanter olmadan bir çevrimiçi mağaza nasıl açılır?

Bir çevrimiçi mağazayı bir dropshipping olarak başlatabilir veya başlamak için envanter gerektirmeden, talep üzerine yazdırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Работы по наружному утеплению квартиры производятся за 1 день и не требуют присутствия заказчика во время выполнения http://клинкерплюс.рф/CERRAD

  Мы применяем фасадную клинкерную плитку под кирпич известных немецких производителей таких как FELDHAUS KLINKER и STROЕHER http://клинкерплюс.рф/petra
  Клинкерная плитка под кирпич имеет различный цвет и фактуру поверхности https://клинкерплюс.рф/atakama
  Она изготовлена из особой глины путем высокотемпературного обжига http://клинкерплюс.рф/Braz/Brown
  Благодаря низкому водопоглощению фасадная клинкерная плитка под кирпич является одним из самых долговечных фасадных материалов для облицовки, отделки и ремонта фасада http://клинкерплюс.рф/Braz/Brown
  Применение наших термопанелей для утепления и облицовки или ремонта фасада сделает Ваш дом красивым и сохранит в нем тепло и уют http://клинкерплюс.рф/Gobi

  У нас угловая квартира и каждую зиму было холодно, спасались обогревателями https://клинкерплюс.рф/natural
  Узнав проблему, обратились в компанию https://клинкерплюс.рф/braz/brown
  Сделали все отлично, теперь зимой всегда тепло и плюс экономия на обогревателях, которые уже продали за ненадобностью https://клинкерплюс.рф/aragon

  Преимущества утепления фасада http://клинкерплюс.рф/

  Пеностекло очень легкое, при этом оно обладает высокой прочностью при сжатии и низкой теплопроводностью, опережая по этому показателю даже дерево http://клинкерплюс.рф/LOFT
  Пеностекло отлично поглощает звуки, не пропускает влагу и не взаимодействует с агрессивными средами https://клинкерплюс.рф/abc
  Применять его можно даже на объектах с повышенными требованиями пожарной безопасности — пеностекло устойчиво к воздействию температур в диапазоне от –200 до +500°С https://клинкерплюс.рф/aragon

 2. Неорганический утеплитель, имеющий пористую структуру https://клинкерплюс.рф/semir
  При его производстве стекломасса подвергается нагреву до определенной температуры и смешивается с газообразующим веществом https://клинкерплюс.рф/country
  В результате получается материал зеленого, кремового или черного цвета с пористостью от 80 до 95% https://клинкерплюс.рф/stone
  Цвет пеностекла зависит от исходного сырья https://клинкерплюс.рф/kallio
  Выпускается в виде плит, гранул или фасонных изделий http://клинкерплюс.рф/CERRAD

  укрепление на фасаде утеплителя защищата утеплителя от влаги армирование конструкции стеклосеткой нанесение декоративного покрытия https://клинкерплюс.рф/alaska

  — Термопанели можно устанавливать практически на любые поверхности непосредственно к несущим стенам здания из бетона, пенобетона, газобетона, кирпича, керамического блока и бруса https://клинкерплюс.рф/gobi
  При монтаже термопанелей на неровные поверхности используют каркас или обрешетку для выравнивания http://клинкерплюс.рф/

  Наружная обшивка стен повышает уровень звукоизоляции в домах и квартирах, что актуально в шумных дворах, на первых этажах или вблизи оживлённых дорог и площадей https://клинкерплюс.рф/dakota

  Монтаж термопанелей – от 377 ? в Нижнем Новгороде https://клинкерплюс.рф/page32010320.html
  41 заказ уже выполнено на сентябрь 2023 года https://клинкерплюс.рф/miodowa

 3. Тариф эконом http://клинкерплюс.рф/ROCKFORD

  Пенопласт может относиться к разным группам горючести — от Г1 до Г4 https://клинкерплюс.рф/taurus
  Для жилых домов рекомендуется материал группы Г1, который не поддерживает горения самостоятельно https://клинкерплюс.рф/braz/brown

  Преимущества монтажа фасадных термопанелей:
  При производстве не используются агрессивные вещества и химически активные компоненты, способные причинить вред здоровью человека https://клинкерплюс.рф/taurus

  Монтаж термопанелей – от 377 ? в Нижнем Новгороде https://клинкерплюс.рф/news
  41 заказ уже выполнено на сентябрь 2023 года http://клинкерплюс.рф/tekst2

  Сколько стоит услуга: Монтаж термопанелей в Нижнем Новгороде?

 4. 3 https://crystal-tr.ru/product/rentgenpljonka-trimax-txe-film-35×43-125-listov/
  Уборочный инвентарь должен иметь четкую маркировку с указанием помещений и видов уборочных работ, использоваться строго по назначению и храниться раздельно https://crystal-tr.ru/product/sistema-transfuzionnaja-dlja-perelivanija-krovi-igla-1-2h40-18g-sfm-10sht/
  После использования уборочный инвентарь промывается, дезинфицируется, просушивается и хранится в специально предусмотренном для этих целей помещении (при этом уборочный инвентарь для санузлов хранится отдельно от прочего уборочного инвентаря) https://crystal-tr.ru/product/shpric-2-ml-luer-lock-trjohkomp-s-nadetoj-igloj-0-6-x-30-23g-sfm-100-shtuk/

  Хорошее сочетание имени и фамилии играет заметную роль для формирования комфортного существования и счастливой судьбы каждого из нас https://crystal-tr.ru/product/mesohyal-melilot-mesoestetic/
  Как же его добиться?
  В качестве дезинфицирующего средства для поверхностей: протирают салфеткой или ветошью смоченными в растворе, методом орошения – орошают средством до полного смачивания поверхности https://crystal-tr.ru/product/kateter-sfm-vnutrivennyj-17g-100-sht/

  Делайте самостоятельно 2% раствор ( 2 части средства на 98 частей воды)! Дезавид + – это очень мощный концентрат, используемый в мед https://crystal-tr.ru/product/rentgen-plenka-dlja-fljuorografii-retina-xoe-110mmh30-5m-275k/
  учреждениях https://crystal-tr.ru/product/rentgenpljonka-retina-xbe-24×30/
  Если протереть после каждого использования коврика, то это просто шикарно! Вообще, надо понимать, что после обработки средством на поверхностях образуется тончайшая полимерная плёнка, которая продолжает решать свою антибактериальную задачу ещё не менее 72 часов https://crystal-tr.ru/product/zhidkost-spirtovaja-v-kanistre-5000ml/
  Она легко смывается водой и просто механически стирается https://crystal-tr.ru/product/plastyr-katushechnyj-na-tkanevoj-osnove-1-0-h-500-sm-48-sht/
  Поэтому , в принципе, можно обработать коврик и после двух занятий https://crystal-tr.ru/product/kontejner-polimernyj-90-ml/

  Склады компании расположены в РФ, Украине, Белоруссии, Болгарии, Грузии, Узбекистане и Азербайджане, поэтому оперативная доставка по этим и ближайшим странам обеспечена https://crystal-tr.ru/product/krovoostanavlivajushhij-bint-gepoglos-voennaja-versija/
  Миссия компании внедрение новейших технологий дезинфекции и гигиены с целью создания безопасных условий для персонала и клиентов учреждения https://crystal-tr.ru/product/halat-hirurgicheskij-evro-sterilnyj/
  Мы применяем комплексный подход к поставленным задачам обеспечения санитарно-гигиенических и противоэпидемических режимов с использованием современных технологических разработок систем чистоты https://crystal-tr.ru/product/gel-spirtovoj-v-kanistre-5000ml/
  Широкий ассортимент, оперативные сроки поставок, гибкие условия для сотрудничества, поддержка команды технологов и широкие возможности логистики гарантированы каждому клиенту https://crystal-tr.ru/product/lejkoplastyr-dlja-kateterov-i-kanjul-sfm-6-sm-h-3-sm-50-sht/
  Чтобы стать клиентом APROFI GROUP, позвоните нам по телефонам,указанным на сайте, или отправьте соответствующую заявку нам на почту https://crystal-tr.ru/product/plastyr-na-netkanevoj-bumazhnoj-osnove-1-0-h-500-sm-30-sht/

  5 https://crystal-tr.ru/product/nosilki-shans-ognestojkie-beskarkasnye/
  Закройте крышкой и поставьте на 24 часа (в течение этого времени несколько раз перемешайте) для выделения активного хлора, получится маточный раствор https://crystal-tr.ru/product/brightening-peel-rovnyj-ton-hyalual/

 5. 38 https://video-sfera.ru/video/korporativnyj-film

  Самые популярные жанры анимационной рекламы — эксплейнер и имиджевое видео https://video-sfera.ru/video/prodayushij-rolik

  С целью разобрались, осталось понять, подойдет она для вашего бизнеса или нет https://video-sfera.ru/blog/4
  Вообще, на мой взгляд, такой формат рекламы подойдет практически под любую нишу http://video-sfera.ru
  Одна компания может с помощью видеоролика рассказать о своем бренде и поработать с позиционированием на рынке, а другая – поднять интерес к товару https://video-sfera.ru/video/kejsy

  Killer Skin https://video-sfera.ru/design/razrabotkasozdanie-logotipa

  Съёмка требует слаженного взаимодействия группы людей: значение имеет работа актёров (людей и животных), фон (искусственный или природный), освещение, цветовая гамма, наличие и уместность юмора, сценарий и сюжет https://video-sfera.ru/video/premium

  Если вы нацелены прокачать узнаваемость своего бренда и сделать профессиональный ролик, то этот вариант идеально подойдет https://video-sfera.ru/partners

 6. Рекламодателям https://glonass-a.ru/about-the-company/

  , — говорит Кнутов https://glonass-a.ru/the-maps/

  Так госкорпорация Ростех сумела разработать выносные и встраиваемые антенны российского производства для приёма сигнала ГЛОНАСС с использованием пассивных излучателей из высокотемпературной керамики https://glonass-a.ru/
  В этом году они поступят в серийное производство https://glonass-a.ru/tachographs/

  В августе 2001 года была принята федеральная целевая программа , согласно которой полное покрытие территории России планировалось к началу 2008 года, а глобальный охват – к началу 2010 года https://glonass-a.ru/service/
  Фактически эти цели были достигнуты соответственно к 25 декабря 2008 года и 2 сентября 2010 года https://glonass-a.ru/service/

  Стали известны подробности последних часов жизни Веры Васильевой https://glonass-a.ru/

  В июле 2012 года было возбуждено уголовное дело в связи с предполагаемым хищением 6,5 млрд рублей из бюджета развития ГЛОНАСС https://glonass-a.ru/glonassgps/

 7. Рекламный ролик из Таиланда тоже стал хитом интернета https://video-sfera.ru/video/kejsy
  Не самый красивый, вовсе не богатый, обыкновенный парень https://video-sfera.ru/video/doodle-animation
  Он просто добрый, он просто делает маленькие добрые дела, и мир становится лучше https://video-sfera.ru/video/virusnye-roliki

  Самый классический, элегантный аромат марки Chanel №5 показан в истории о неизбежности страсти и невозможности любви https://video-sfera.ru/design/firmennyj-stil
  В сценарии ролика, в котором Николь Кидман сыграла недосягаемо прекрасную влюблённую звезду, смутно угадывается сюжет фильма https://video-sfera.ru/video/infografika
  Такой вот Париж в Нью-Йорке https://video-sfera.ru/video/multiplikacionnyj-rolik

  27 https://video-sfera.ru/video/prodayushij-rolik

  Видеореклама может показываться в начале, в середине и в конце основного видео https://video-sfera.ru/design/firmennyj-stil
  Есть два варианта работы этого формата – с возможностью пропуска и без пропуска рекламы https://video-sfera.ru/blog/post/pre-roll-kak-ego-sdelat-effektivnym
  То есть если вы настроите In-Stream с пропуском, то пользователь сможет остановить через 15 секунд https://video-sfera.ru/video/korporativnoe-video
  Рекомендованная длина ролика – не более 3 минут https://video-sfera.ru/video

  Эксплейнер — короткое объясняющее видео о вашей компании, продукции или принципе работы нового сервиса, приложения https://video-sfera.ru/blog/post/videoroliki-v-biznese
  Оно поможет сделать сложную информацию доступной https://video-sfera.ru/partners
  Популярность эксплейнеров обусловлена возможностью рассказать максимум информации за небольшой промежуток времени https://video-sfera.ru/design/3d-vizualizaciya-interer

  Close Talker https://video-sfera.ru/video/multiplikacionnyj-rolik

 8. В России завершились испытания многофункциональных радиолокационных станций нового поколения https://glonass-a.ru/documents/
  Об этом в интервью https://glonass-a.ru/book-now/

  1 сентября 1983 года советский истребитель сбил вблизи Сахалина южнокорейский с 269 пассажирами и членами экипажа на борту https://glonass-a.ru/service/

  Россия отправила на Луну межпланетную станцию впервые за 47 лет? ?
  В России есть собственный аналог GPS — система ГЛОНАСС https://glonass-a.ru/book-now/
  Чем она отличается от GPS, какие у неё достоинства и недостатки? Давайте разбираться https://glonass-a.ru/tachographs/

  В военных целях https://glonass-a.ru/documents/

  АО протестирует российские трекеры для контроля за беспилотниками https://glonass-a.ru/

 9. В течение 10 минут сообщим стоимость выбранной вами комплектации нового аппарата https://kv-med.ru/events/aliter-enim-explicari-quod-quae/

  НПО , на выставке были представлены системы ультразвуковой диагностики РуСкан 60 и РуСкан 70П https://kv-med.ru/production/nosilki-ydc-1a7/

  * Лекции доступны на образовательной онлайн-платформе для врачей mymeducation https://kv-med.ru/production/centralnaya-setevaya-stanciya-storm/
  ru https://kv-med.ru/production/nosilki-ydc-1a8/
  Список доступных лекций может изменяться https://kv-med.ru/production/page/17/
  Каждый специалист получит индивидуальный доступ к лекциям, привязанный к его электронной почте, сразу после внесения предоплаты по договору поставки УЗИ аппарата https://kv-med.ru/production/spinalnaya-doska-mm-b1/
  Ваши врачи смогут начать обучение, пока мы поставляем вам УЗИ аппарат https://kv-med.ru/production/modulnyj-prikrovatnyj-monitor-storm-d8/

  Индивидуальный доступ к базе лекций ведущих УЗИ специалистов в области пренатальной УЗ диагностики на образовательной онлайн-платформе для врачей mymeducation https://kv-med.ru/production/pulsoksimetr-dixion-h100b/
  ru*
  цветопередача (цветная или чёрно-белая картинка); рабочая частота; глубина проникновения; разновидность датчика; формат представления изображения (плоский, объемный) https://kv-med.ru/production/zoll-aed-plus/

  Покупка аппаратов одной фирмы упростит обучение персонала и ускорит сервисное обслуживание https://kv-med.ru/events/conferam-tecum-quam-cuiq/
  Каталог УЗИ-сканеров от компании – это оборудование следующих марок:

 10. Sad Device https://video-sfera.ru/blog/post/panoramnoe-video-trend-videomarketinga-2020-20__

  Видеоролик, рекламирующий Avocados from Mexico, в котором в юмористическом стиле демонстрируются собачьи состязания https://video-sfera.ru/video/besplatnyj-scenarij
  Рекламное агентство: BBDO https://video-sfera.ru

  Наш мир полон рекламы https://video-sfera.ru/video/infografika
  Большая ее часть проходит мимо нас, какая-то запоминается, потому что раздражает, но некоторые ролики — настоящее искусство https://video-sfera.ru/blog/4
  Они трогают до слез, смешат нас, завораживают и запоминаются на всю жизнь https://video-sfera.ru/video/multiplikacionnyj-rolik
  Потому что реклама тоже может пробудить наши чувства http://video-sfera.ru

  24 https://video-sfera.ru/video/doodle-animation

  Say the Word https://video-sfera.ru/video/videoprezentaciya

  Реклама системы безопасности от ADT https://video-sfera.ru/blog/post/process-sozdaniya-videorolika-v-studii-videosfera-gajd-chast-pervaya

 11. ВСУ выпустили два кассетных снаряда по Донецку https://glonass-a.ru/the-maps/

  Стали известны подробности последних часов жизни Веры Васильевой https://glonass-a.ru/about-the-company/

  https://glonass-a.ru/documents/
  Фигурист Тюменцев нашел работу у Илона Маска? ?
  Ожидается, что в дальнейшем система поможет контролирующим органам отслеживать маршруты полетов беспилотников https://glonass-a.ru/glonassgps/
  Это повысит безопасность, упростит и расширит возможности применения БПЛА в различных сферах экономики на всей территории страны https://glonass-a.ru/glonassgps/

  – Твой прогноз: когда нога человека снова ступит на Луну?
  Более 2,5 тысячи человек эвакуированы в Приморском крае https://glonass-a.ru/tachographs/

 12. Цена сканера определяется чувствительностью датчиков, набором базовых и дополнительных функций https://kv-med.ru/objectcat/reanimaciya-i-anesteziologiya/apparaty-ivl/
  Черно-белый 2D аппарат УЗИ стоит недорого https://kv-med.ru/production/rfs-4000k/
  Он обеспечивает базовые запросы терапевта по проверке состояния внутренних органов https://kv-med.ru/auto/avtomobil-skoroj-medicinskoj-pomoshhi-na-baze-lada-niva-legend-prima-klass-a/
  Цветной 3D сканер обычно заказывают для профильных медицинских центров https://kv-med.ru/production/katalka-dlya-asmp-mm-a10-sp-16nf-so-semnymi-nosilkami/
  Его покупка принесет ощутимую выгоду, если система обслуживает большое количество людей https://kv-med.ru/production/nosilki-ydc-1a7/

  Четыре-пять лет тому назад, характеризуемые сравнительно низкими ценами на нефтегазовое сырьё, объёмы поставок на наш рынок УЗИ аппаратов значительно упали по сравнению с предшествующими годами, когда цены на нефть держались на высоком уровне https://kv-med.ru/production/nosilki-ydc-1a10/
  Падение составило порядка 30-65% по отношению к объёмам в благополучные годы https://kv-med.ru/objectcat/fizioterapiya/
  В последние 5 лет объёмы импорта составляют $140-220 млн https://kv-med.ru/production/plaster-100/
  в год без учета и наблюдается тенденция увеличения объёмов https://kv-med.ru/objectcat/dezinfekciya/
  В 2017 г https://kv-med.ru/production/plaster-50-02/
  объём импорта составил $140 млн https://kv-med.ru/production/katalka-dlya-avtomobilej-skoroj-medicinskoj-pomoshhi-mm-a6-kats-13210r-ydc-3d/
  , в 2018 г https://kv-med.ru/events/virtutis-magnitudinis-anim/
  – $172 млн https://kv-med.ru/production/spinalnaya-doska-mm-b1/
  , в 2019 г https://kv-med.ru/production/baktericidnyj-obluchatel-recirkulyator-obr-15-3-h/
  – $222 млн https://kv-med.ru/events/virtutis-magnitudinis-anim/
  и в 2020 г https://kv-med.ru/production/baktericidnyj-obluchatel-recirkulyator-obr-30-2-n/
  – $198 млн https://kv-med.ru/production/cetus-x-12/
  В 2021 г https://kv-med.ru/auto/avtomobil-skoroj-medicinskoj-pomoshhi-na-baze-gazel-biznes-2/
  объём импорта составил $280 млн https://kv-med.ru/objectcat/sredstva-peremeshheniya-dlya-asmp-i-mchs/spinalnye-shhity/
  (эта цифра получена нами от компании TK Solutions) https://kv-med.ru/?gall=9

  УЗИ сканер оснащен цветным дисплеем среднего класса https://kv-med.ru/objectcat/sredstva-peremeshheniya-dlya-asmp-i-mchs/page/4/
  Это аппарат ультразвуковой диагностики, купить который можно по более доступной цене https://kv-med.ru/production/weinmann-accuvac-lite/
  Однако модель обладает широким спектром режимов сканирования и функций, ставящей ее в один ряд с лучшими представителями стаонарных ультразвуковых систем https://kv-med.ru/events/quod-cum-ille-dixisset-et-sa/
  Монитор размером 18,5 дюймов обладает выдающимися параметрами отображения https://kv-med.ru/production/page/11/
  Среди других преимуществ сканера – наличие адаптивного шумоподавления и многолучевого сложносоставного сканирования https://kv-med.ru/production/spinnaya-doska-ydc-7a4-dlya-detej/

  Подтверждение российского производства товаров будет упрощено https://kv-med.ru/production/page/10/

  Интерфейс и расположение кнопок https://kv-med.ru/events/quod-cum-ille-dixisset-et-sa/

  На что клиенты обращают внимание при покупке медицинского оборудования?

 13. Сегодня звезды гороскопа обещают наполнить день такой феерией эмоций, что у многих голова может пойти кругом! Любовь, внезапные увлечения, неожиданные эмоциональные всплески могут неоднократно менять ваши планы на протяжении дня https://astroforyou.ru/ru/learning/lesson/analiz-goroskopa-rossii1682491649
  Чтобы день прошел позитивно, старайтесь в общении обходить острые углы и избегать скользких моментов https://astroforyou.ru/ru/learning/5/predskazatelnaya-astrologiya
  Сегодня звезды наделяют окружающих повышенной чувствительностью, и любое неосторожное слово может вызвать целую волну негатива https://astroforyou.ru/ru/learning/lesson/solyarniy-goroskop1681717735
  А вот комплименты (особенно искренние) приветствуются как никогда – их действие будет поистине волшебным https://astroforyou.ru/ru/independed/progression-date/5311

  Гороскоп на завтра https://astroforyou.ru/ru/independed/transits-now/5311

  Гороскопы https://astroforyou.ru/ru/independed/karma/1498809

  19 Февраля – 20 Марта https://astroforyou.ru

  Гороскоп на сегодняшний и завтрашний день для знака зодиака Близнецы https://astroforyou.ru/ru/independed/karma/1498809
  С 20 мая по 22 июня, покровительствующая планета: Меркурий, качества: Сомнение https://astroforyou.ru/ru/individual

  Гороскоп на сегодня https://astroforyou.ru/ru/articles/uroven-pro-na-astroforyou-otkroy-vse-kalkulyatori-sayta-1614701193

 14. фрезеровка и шлифование http://www.negotiant.ru/product_catalog/sawmill_equipment/
  С их помощью происходит обработка поверхности для достижения гладкой формы, а также удаление заусенец и возможных дефектов древесины
  Мы же хотим вам помочь сэкономить ваши финансы http://www.negotiant.ru/product_catalog/furniture_manufacturing/help_machines/229/
  Ради чего покупать модель с множеством ненужных функций, если можно сделать самостоятельно стандартную простую модель?
  Подробнее с тем, как изготовить шлифовальный станок своими руками вы можете в видео в конце статьи http://www.negotiant.ru/product_catalog/furniture_manufacturing/production_of_timber/138/
  Таким образом, если вы хотите изготавливать какие-нибудь изделия из дерева дома, но не хотите тратиться на дорогостоящее оборудование, то можете с легкостью изготовить все в домашних условиях http://www.negotiant.ru/product_catalog/furniture_manufacturing/molded_products/lineslaminating/110/

  Эти многофункциональные деревообрабатывающие станки предназначены для бытовых целей – они мобильны, портативны и комфортны в работе http://www.negotiant.ru/product_catalog/utilization/
  Предназначены для небольших объемов производства и для заготовок с малыми габаритами http://www.negotiant.ru/product_catalog/machines_for_the_veneer/326/

  Чтоб подвижные элементы были хорошо прикреплены к обоймам, в обоймах делаются предварительные отверстия (№14) и малейшая неточность снижает качество работы всего аппарата http://www.negotiant.ru/product_catalog/press_/
               
  В целях экономии пространства можно обзавестись специальным приспособлением для циркулярной пилы своими руками, изготовленным на основе обычной дрели http://www.negotiant.ru/catalog_tool/
  Такой универсальный станок может выполнять сразу несколько функций, объединяя в себе возможности:

 15. Здравствуйте! Меня зовут Евгений Сидорук https://fabrica33.ru/divan-stil2.html
  Я владелец мебельной фабрики https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/modulnye-sistemy/?limit=168&sort=pd.name&order=DESC&page=1

  Предоставляем заказчику все необходимые документы https://fabrica33.ru/myagkaya-mebel/kresla-i-pufy/?limit=96

  Доброго времени суток! Предлагаю услуги по сборке корпусной и встроенной мебели (шкафы купе, кухонные гарнитуры, гардеробные, туалет строй) https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/prihozhie/?limit=96&sort=pd.name&order=DESC&page=1
  Сантехнические и электротехнические подключения, демонтаж https://fabrica33.ru/stenka-nota-6.html

  * нажимая кнопку
  Устанавливаем на мебель надежную фурнитуру, которая отлично зарекомендовала себя за последние 10 лет: немецкий Hafele или Hettich, российский Boyard, австрийский Blum https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/stenki/stenki-so-shkafom/?limit=72&sort=p.price&order=DESC&page=1
  Если же нужно строго уложится в бюджет, посоветуем хорошие заводские китайские бренды, которые исправно проработают весь срок службы мебели https://fabrica33.ru/lotos-2-.html

  Мебель по заказу https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/komody_-tumby-tv/?limit=96&sort=p.price&order=DESC&page=1

 16. Да, конечно https://copypsm.ru/nakatka-na-penokarton.html
  Наша компания работает уже 15 лет и у нас есть большой опыт работы с различными конструкциями https://copypsm.ru/skanirovanie-chertezhei.html

  Доступная стоимость Разнообразие видов Большая продолжительность воздействия Широкий охват ЦА Высокая эффективность https://copypsm.ru/skanirovanie-chertezhei.html

  Административный центр Иркутской области, пятый по величине город Сибири https://copypsm.ru/copirovalnyi-centr.html
  Расположен в Восточной Сибири, на берегах реки Ангары, при впадении в неё реки Иркут, в 66 км от Байкала https://copypsm.ru/pauk.html
  Крупный научно-образовательный центр, в котором обучается свыше ста тысяч студентов https://copypsm.ru/reklamnye-stendy.html
  Отнесён к историческим поселениям России https://copypsm.ru/
  Среди отраслей промышленности – авиастроение, гидроэнергетика и производство продуктов питания https://copypsm.ru/reklama-na-avto.html
  Ежегодно проходит туристическая выставка «Байкал-Тур» https://copypsm.ru/pechat-a3-a4.html
  Санаторно-курортное лечение оказывают курорт «Ангара», санатории «Иркут» и детский «Подснежник» https://copypsm.ru/allviveski.html
  В окрестностях города расположен архитектурно-этнографический музей «Тальцы» https://copypsm.ru/broshurovka.html
  Транспортный узел на Транссибирской железнодорожной магистрали и федеральных автомагистралях «Байкал» и «Сибирь» https://copypsm.ru/copirovalnyi-centr.html
  Аэропорт “Иркутск” расположен в черте города в 5 км от центра https://copypsm.ru/nakleiki.html

  Наружная реклама в Иркутске https://copypsm.ru/about-us.html

  Стоимость аренды рекламных площадок и очередь размещения https://copypsm.ru/rollup.html
  Рекламировать компанию и ее продукты на самых видных местах может позволить далеко не каждая компания https://copypsm.ru/about-us.html
  К тому же, на выгодные площадки чаще всего есть очередь https://copypsm.ru/news-vidy-naruzhnoi-reklamy.html
  Сжатая подача информации из-за короткого контакта https://copypsm.ru/shtendery.html
  Когда люди идут на работу или едут в автомобиле, у них нет времени остановиться и вчитаться в сообщение https://copypsm.ru/naruzhnaya-reklama.html
  Поэтому, у наружной рекламы есть всего несколько секунд, чтобы привлечь внимание и донести суть сообщения https://copypsm.ru/news-interernaya-pechat-na-penokartone.html
  Сложность таргетирования https://copypsm.ru/plotternaya-rezka.html
  Перед запуском наружной рекламы нельзя выбрать пол целевой аудитории, возраст, род занятий и другие характеристики https://copypsm.ru/reklama-na-avto.html
  Вандализм и погодные условия https://copypsm.ru/ukazateli.html
  Наружная реклама может быть испорчена людьми или агрессивным воздействием окружающей среды https://copypsm.ru/zakon-reklama.html

  В случае претензий от госорганов быстро исправим недочеты или вернем Вам деньги https://copypsm.ru/news-skidka_za_otzyv.html

 17. Фурнитура: петли с доводчиками, выдвижные ящики Hettich https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/stenki/?limit=48&sort=pd.name&order=DESC&page=1

  Материалы, из которых мы создаем для вас мебель https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/komody_-tumby-tv/?limit=144&sort=p.price&order=DESC&page=1

  Кухни и шкафы от 14 дней https://fabrica33.ru/myagkaya-mebel/?limit=72&sort=p.price&order=DESC&page=2

  Мебель можно приобрести как в кредит от таких банков как: Тинькофф, Почта банк, ОтпБанк, Совкомбанк и другие https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/stenki/stenki-temnye/?limit=48&sort=pd.name&order=DESC&page=1
  Так же имеется внутренняя рассрочка рассчитанная на 3 месяца (обсуждается отдельно с менеджером) https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/stoly-i-stulya/?limit=48&sort=p.price&order=DESC&page=1

  Чем мебель под заказ лучше изделий из масс-маркета https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/stenki/?limit=48&page=1

  Выгодные условия подберем для каждого, оформляем прямо на салоне по паспорту https://fabrica33.ru/korpusnaya-mebel/shkafy/shkafy-3h-stvorchatye/?limit=48&sort=p.price&order=DESC&page=1

 18. AlpinJet предлагает полный комплекс высотных монтажных работ, в том числе: ?? Очистка кровли от снега, наледи и сосулек; ?? Высотные https://alpinist-servis.ru/stati/

  Для вашего удобства на сервисе доступны все контакты мастера https://alpinist-servis.ru/podem-gruzov/
  Но мы рекомендуем вести переписку в чате сервиса, т https://alpinist-servis.ru/germetizaciya-mezhpanelnyx-shvov-domov/
  к https://alpinist-servis.ru/nashi-uslugi/
  только в этом случае, мы можем вам гарантировать помощь с нашей стороны в случае конфликтной ситуации https://alpinist-servis.ru/nashi-uslugi/otkrytie-dveri/

  чистки кровли от снега https://alpinist-servis.ru/remont-fasada-v-moskve/

  Когда люди не понимают специфику работы альпиниста (а откуда и зачем им это знать?), они слышат цену на мойку одного окна и думают – ничего себе, за пять минут работы? ))
  Услуги альпинистов компании – это https://alpinist-servis.ru/myte-okon-promyshlennymi-alpinistami/

  Мы разделили протечки на два вида:

 19. Предоставляем услуги по бестраншейной укладке водопроводов, канализаций, кабелей методом горизонтально направленного бурения https://gnbureni-e.ru/images/5829_-_drill-128.png?crc=4032158879
  ГНБ https://gnbureni-e.ru/images/dsc_0001-crop-u8752.jpg?crc=28925452
  Прокладка коммуникаций под дорогами, зданиями, реками, болтами, и https://gnbureni-e.ru/images/images.jpg?crc=7601845
  https://gnbureni-e.ru/index.html

  Построение рабочей скважины https://gnbureni-e.ru/images/б.png?crc=153243404
  Чтобы расширить скважину до нужного диаметра, может потребоваться от 1 до 3 последовательных проходов римера (в этом случае его каждый раз меняют на устройство большего диаметра) https://gnbureni-e.ru/images/2129×92.jpg?crc=4063020420
  Количество проходов зависит от характеристик установки и параметров грунта https://gnbureni-e.ru/images/dsc_0001-crop-u8752.jpg?crc=28925452
  Диаметр готовой скважины на 25-30% превышает диаметр трубопровода https://gnbureni-e.ru/images/new 1-crop-u9330.jpg?crc=3960591980
  Протяжка трубы https://gnbureni-e.ru/images/6158×90.jpg?crc=3783323094
  С помощью специальных креплений и фиксаторов плеть труб затягивается в скважину https://gnbureni-e.ru/images/6158×90.jpg?crc=3783323094
  В протяженных скважинах усилие для затягивания труб создает буровая установка, она же правильно укладывает трубу https://gnbureni-e.ru/images/б.png?crc=153243404
  Если скважина мелкогабаритная, с обсадкой из полимерных труб, прокладку можно выполнить вручную https://gnbureni-e.ru/images/images.jpg?crc=7601845

  А по большому счёту, ведь нет плохих профессий или ремёсел https://gnbureni-e.ru/images/img-20181109-wa0009.jpg?crc=3953978482
  Главное стать специалистом!
  2 https://gnbureni-e.ru/images/images2.png?crc=402148164
  Трубы:
  Поздравляем всех специалистов данной отрасли!
  К вспомогательным инструментам или расходникам можно отнести медно-графитовую смазку https://gnbureni-e.ru/images/img-20161121-wa0005157x89.jpg?crc=4131098486
  Ею смазывают места стыков буровых штанг https://gnbureni-e.ru/images/5829_-_drill-128.png?crc=4032158879
  Горизонтальное бурение обязательно подразумевает использование бентонита, качество которого во многом влияет на скорость работ, надёжность траншеи, экологическую безопасность https://gnbureni-e.ru/images/dsc_0086 (1)-crop-u8646.jpg?crc=184116920
  Бентонитом называется многокомпонентный состав, основа которого – алюмосиликат, характеризующийся повышенными дисперсионными и гидрофильными показателями https://gnbureni-e.ru/images/3-crop-u9116.jpg?crc=216961557
  Остальные ингредиенты раствора и их концентрация подбираются на основе анализа почв https://gnbureni-e.ru/images/img-20180122-wa0000178x89.jpg?crc=4218935100
  Цель использования бентонита – укрепить стенки траншеи, избежать осыпания грунта https://gnbureni-e.ru/images/г.png?crc=522499893

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 + = 32

Başa dön tuşu