Ekonomi

Shopify ile Online Mağaza Nasıl Açılır? Nasıl Satış Yapılır?

Bu yazımızda sizlere birkaç tıklama ile kurulabilen online mağaza platformu sunan Shopify ‘dan bahsedeceğiz.  Ülkemizde  e-ihracat verilerine bakıldığında yurt dışına online satışın çok hızlı bir  artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de Covid-19 salgını ve evden alışverişe olan büyük ilgi diyebiliriz. Doğal olarak bir çok kur çalıştır tarzı platformlar bulunduğunu gözlemliyoruz. Geçmiş yıllara baktığımızda e-bay üzerinden paypal ödeme kapısı kullanılarak bir çok kişi satışlar yaptı. Fakat, bu günlerde Paypal Türkiye’de kullanımı ve ödeme alınmasını yasakladı. Bu yüzden bir çok kişi internet üzerinden satış yapabilmek adına kendi sitelerini kurdular. Ayrıca bu gelişmeler ile birlikte bir çok online ödeme yöntemi daha bilinir hale geldi. Yalnız şunu söylemekte yarar var. Ticaretin en yüksek hacimli yapıldığı ülkelerden biri olan Kuzey Amerika’da malesef  en çok kullanılan ödeme yöntemi halen Paypal. Ama güvenini kazandığınız müşterilere diğer ödeme metotları ile de satış yapmanız mümkün.

Henüz özelleştirebilir tema seçildiğinden bile haberiniz olmayabilir. Herhangi bir ürün eklemeden önce ana sayfamı oluşturmaya başladım. Başlamadan önce tam olarak yanlış şeyleri elde etmeye çalışmak için çok zaman harcadım.

Daha önce Laravel framework ile bir kaç e-ticaret ve online satış tecrübesi yaşamıştım. Şimdi ise uzun zamandır ilk kez hazır bir yöntem kullanarak bu işe girişeceğim için başımdan geçen tecrübeleri sizlere aktarıyorum.

Bu kılavuzda kullanacağım örnek hediyelik eşya sattığımız Art of Wall sitesi. Ürün listelemelerine, ana sayfa tasarımına, metin yazarlığına, gönderim ayarlarına ve bir iş fikrinin çevrimiçi bir mağazaya dönüştürülmesiyle ilgili düzinelerce yöntemi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağım.

Çevrimiçi bir mağaza nasıl açılır (sıfırdan)

 1. Satmak istediğiniz ürünleri ekleyin
 2. Mağazanız için önemli sayfalar oluşturun
 3. Bir tema seçin ve çevrimiçi mağazanızı özelleştirin
 4. Gönderim ayarlarınızı özelleştirin
 5. Vergi ayarlarınızı yapılandırın
 6. Ödeme ağ geçidinizi ve ödemelerinizi ayarlayın
 7. Mağazanızın lansmanı için hazırlık yapın.
 8. Mağazanızı açın

Shopify’ın ücretsiz deneme sürümünü başlatma

Tam olarak ne yapacağınızdan emin olamayabilirsiniz. Bazen de bir fikir üzerine başlamış olabilirsiniz. Bununla birlikte Shopify istekleriniz karşılıyor mu denemek isteyebilirsiniz. Başlamadan önce ücretsiz bir Shopify deneme sürümü başlatmanız daha iyi olacaktır. 14 günlük deneme, bu kılavuzu izlerseniz ve yayınlandıktan sonra ürünler eklemeye ve mağazanızı geliştirmeye devam edebileceğinizi unutmayın. Deneme süresi bitince aylık 30$ ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Deneme sürümünü başlat
shopify giriş penceresi
shopify giriş penceresi

Denemenizi başlattığınızda, varsayılan URL’niz olacak bir mağaza adı girmeniz istenir (örneğin, <artofwall.myshopify.com). Bunu değiştiremezsiniz, ancak daha sonra özel bir alan adı (örneğin, artofwall.net) satın alabileceksiniz, bu yüzden şimdilik bir isim seçme konusunda endişelenmeyin.

Birkaç soruyu yanıtladıktan sonra kendinizi Shopify hesabınızda bulacaksınız.

Shopify Karşılama Ekranı
Shopify Karşılama Ekranı

Başlamadan önce nelere sahip olmanız gerektiğine ve mağazamı oluşturmak için neyle çalışacağımıza dair hızlı bir kontrol listesi:

 • Bir iş fikri. İnternet üzerinden online mağazalar üzerinden bir çok Türk girişimcinin etsy, amazon ve Ali-express gibi sitelerden iş yaptığını gördüm. Pandemi sürecinde ise devam eden işlerimizin çok yavaşlaması hatta durma noktasına gelmesi bizi yeni bir arayışa itti. Ve arkadaşların da görüşlerini alarak kendi ürettiğimiz Uv Baskı Cam Çerveve, Kanvas, Ahşap Duvar Haritaları, Metal Lazer Kesimleri bu siteler üzerinden satmaya karar verdik. Henüz bir iş fikriniz yoksa, ilham almak için iş fikirleri listesine göz atabilirsiniz .
 • Bir işletme adı.  İsimtescil, goddady gibi siteler üzerinden yapacağımız işe uygun isimler araştırdık. Daha sonra artofwall.net mevcut olup olmadığını gördük. Ayrıca artofwall.com’un satın alındığını fakat kullanılmadığını da anladıktan sonra bu ismi satın alıp, tescili yaptırdık
 • Bir logo.  İnternet üzerinden kısa bir araştırmadan sonra art of wall’a uygun bir logo tasarladık. Siz ücretsiz yöntemlerle kendi işinize uygun bir logo oluşturabilirsiniz.

 

 • Satılacak ürünler. Shopify mağazanızda fiziksel ürünler, dijital ürünler veya hizmet satabilirsiniz. Ürünlerimiz tabiki ilk etapta gerçek değildi. Ancak onları gerçekçi hale getirmek için elimden gelenin en iyisini yaptım. Online grafik programları veya photoshop ile bunu yapabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan şey bazen 5-10 dolara satın alabileceğiniz mock-up olabilir.
 • Fotoğraflar. Temiz ürün fotoğrafçılığı, en iyi şekilde ilerlemenize yardımcı olur. Sonuçta online mağazada ürünün kendini değil fotoğrafını sattığınızı unutmayın.

1. Ürünlerinizi ekleyin

Satın alınacak hiçbir şey olmayan bir çevrimiçi mağaza nedir? Ürün eklemek, yaptığınız ilk şeylerden biri olmalıdır, çünkü ürünleriniz, web sitenizin etrafındaki görünümünü ve hissini tasarlayacağınız şeylerdir.

Yeni Shopify mağazanızda, ilk ürün listenizi oluşturmak için Ürünler> Ürün ekle’ye gidin .

Shopify Ürün ekleme
Shopify Ürün ekleme

 

Bu sayfada vereceğimiz birkaç karar var, bu yüzden bunları adımlara ayıralım.

Ürün başlığınızı ve açıklamanızı yazın

Ürün sayfaları, müşterilerin bir ürün hakkında bilgi edinmek ve onu satın alıp almamaya karar vermek için geldikleri yerlerdir. Ayrıntılar önemlidir ve fiyatlandırmadan boyutlandırmaya, metin veya görseller aracılığıyla doğru bilgileri doğru şekilde paylaşmak büyük fark yaratabilir. Neleri yazmanız gerektiğinden emin değilseniz, ilham almak için pazarınızdaki diğer çevrimiçi mağazalara bakabilirsiniz.

Kişisel ürün başlığı o ürünün ne olduğu açıklamalıdır. Bu, müşterilerin mağazanıza göz atarken göreceği ve kataloğunuzda aradıklarını bulmalarına yardımcı olacak şeydir. Kısa tutmaya çalışın ve diğer belirli bilgileri, renkler veya bedenler gibi ürün seçeneklerini ortaya çıkarmak için ürün açıklamanızı veya varyantlarınızı kullanın.

İlk ürün başlığımız için, ilk yapacağımız iş arasında bulunan Basketball Player in Action Uv Glass Painted Wall Art adını kullanacağız.

Ürün açıklamaları  ürününüzü müşteriye tanıtır ve pazarlar. Merak etmeyin, ilgi çekici bir ürün açıklaması yazmak için profesyonel bir metin yazarı olmanıza gerek yok. Sadece yapmanız gerekenler:

 • Kiminle konuştuğunuzu bilin. Ürününüzü satın alırken kendinden emin olması için müşterinizin bilmesi gerekenleri düşünün ve açıklamanızda bunu belirtmeye çalışın.
 • Teşvikleri vurgulayın. Net bir iade politikası veya ücretsiz gönderim sunuyor musunuz? Ürünleriniz çevre dostu mu? Hangi özelliklerin, avantajların ve tekliflerin gerçekten önemli olduğunu düşünün. Birçok mağaza, bu satış özelliklerini ürün sayfalarında hızlı bir şekilde iletmek için metin ve emoji kullanırlar.
 • Sık sorulan soruları veya itirazları önceden tahmin edin. Bir müşteriyi satın almaktan ne vazgeçirtebilir? Yanlış bedeni satın almaktan korkuyorlar mı? Alerjileri olması durumunda ürünlerinizin nelerden yapıldığını bilmeleri gerekiyor mu? Ürünlerinizin etik olarak üretildiğini bilmeleri gerekiyor mu?
 • Metninizin taranmasını kolaylaştırın. Kısa paragraflar, madde işaretleri, alt başlıklar, kalın metin vb. İle açıklamalarınızın okunmasını kolaylaştırın. Ardından, bir ziyaretçinin ihtiyaç duyduğu bilgileri ne kadar hızlı anlayabileceğini kendinize sorun.
 • Müşterilerin ürününüzü kullanırken kendilerini görmelerine yardımcı olun. Müşteriler ürünlerinizi tadamaz, hissedemez, dokunamaz veya deneyemez. Ürün fotoğraflarının dışında, kullandığınız malzemeleri bir beden tablosu dahil listeleyerek veya nasıl yapıldıklarına dair hikayeyi paylaşarak ürünlerinize hayat verebilirsiniz – hepsi ürününüze bağlıdır.

UV boyalı bir cam tablo ürün için, müşterilerin satın alırken özellikle şu ayrıntıları önemsediğini güvenle varsayabiliriz: malzeme kalitesi, boya parlaklığı, sağlamlık, renklerin canlılığı ve parlaklığı. Bu nedenle, tüm bu bilgileri mağazamın ziyaretçileri için bir bakışta erişilebilir hale getirmek için elinizden geleni yapın.

Ürün fotoğraflarını veya diğer medyayı yükleyin

Ürün fotoğrafları, GIF, videolar, hatta 3 boyutlu modeller: Ürün sayfasının bölümüne, size ürünler hakkında daha zengin detaylar paylaşmasına yardımcı olacak her türlü görsel yükleyebilirsiniz.

Sunum her şeyi değiştirir. Müşterilerin ürününüze sahip olduklarını hayal etmelerine yardımcı olun. Mesela duvarda nasıl duracağını görmelerine veya kendi evlerinde gururla sergilenmelerine yardımcı olun. İşte hatırlamanız gereken birkaç nokta:

 • Ürünlerinizi en iyi şekilde anlatan yüksek kaliteli fotoğraflar kullanın. Bulanık veya düşük çözünürlüklü görüntülerden kaçının.
 • Tüm fotoğraflarınızın aynı boyutta görünmesi için ürün fotoğraflarınızda aynı en boy oranını (yani genişlik ve yükseklik oranı) korumaya çalışın. Bu tutarlılık, mağazanız için daha temiz, daha profesyonel bir görünüm yaratır.

 

 • Bütçeniz kısıtlıysa , modern akıllı telefonların çoğu yüksek kaliteli ürün fotoğrafları çekebilir ve bunlara rötuş yapmak için ücretsiz fotoğraf düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz ( arka planı ücretsiz olarak kaldırmanızı sağlayan remove.bg gibi ).
 • Bir görüntüyü yükledikten sonra, kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi temel düzenlemeleri yapmak için üzerine tıklayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı göremeyen kişilere açıklamak için erişilebilirlik için Alternatif Metin’i de düzenleyebilirsiniz. Örneğin, görme bozukluğu olan herkese yardımcı olmak için “Basketball Player in Action Uv Glass Painted Wall Art” yazdık.

Duvar üzerine Cam Tabloyu gösterecek ve duvarda duruşubu gösterecek şimdilik iki fotoğrafını kullanacağız. Ancak, müşterinin giyim veya mücevher gibi daha fazla görsel bilgiye ihtiyaç duyabileceği ürünlerde, ek açılar veya ayrıntılar sunan bir çok fotoğraf kullanmak, müşteri güvenini artırmaya yardımcı olabilir .

Görseller ekleme

 

Fiyatınızı belirleyin

Şimdi ürününüz için liste fiyatını belirleme zamanı. Bu, müşterilerin ürününüzü satın almak için ödeyecekleri tutar.

İsteğe bağlı olarak, özellikle bir satış durumunda, ürünün genellikle neye mal olacağını bildirmek için Fiyatta karşılaştır alanını kullanabilirsiniz. Örneğin, üç adet cam tablo satın alırken tasarruf etmek isteseydik, buraya üç adet cam tablonun da orijinal fiyatını aynı anda görebiliriz.

Ürün başına maliyet alanı da isteğe bağlıdır. İsterseniz, tek bir ürün için kar marjınızı takip etmek için kullanabilirsiniz.

Ürün başına maliyet

 

Bazı istisnalar olsa da, mal ve hizmet satan işletmeler, birileri onlardan her sipariş verdiğinde vergi almak zorundadır, bu nedenle bu kutuyu işaretleyip vergi ayarlarımızı daha sonra yapılandıracağız.

Basitleştirmek için, ürün başına maliyetini veya bir şişe üretme ve paketleme maliyetin 5 $ olduğunu varsayacağız. Her bir tabloyu 15 dolara satarsak, indirim ve pazarlama için biraz fiyat farkı bırakarak sağlıklı bir marj yapmış oluruz.

Ürün Ürün başına maliyet  Fiyat  Brüt kar marjı Ağırlık
Yeterince Sıcak Habanero 5 ABD doları 15 ABD doları % 66 0,5 lbs
Hafif Olmak İçin Doğmuş 5 ABD doları 15 ABD doları % 66 0,5 lbs
Dost Hayalet Biber 5 ABD doları 15 ABD doları % 66 0,5 lbs
Biraz Acı Sos 3’lü Paket 15 ABD doları 40 ABD doları % 63 1,5 lbs

 

Aslında, fiyatlandırma bu kadar basit değildir. Nakliye maliyetleri, hammaddeler, kira veya çalışanlar gibi genel giderler, zamanınızın maliyeti ve belki de en önemlisi, ürünlerinizin algılanan kalitesi gibi çeşitli değişkenler ürünlerinizi nasıl fiyatlandırdığınızı etkileyebilir .

İpucu 💡: Daha düşük fiyatların her zaman daha fazla satışla sonuçlanacağını düşünmeyin. Müşteriler, kaliteyi değerlendirmek için genellikle fiyatı kısayol olarak kullanır. Birinci sınıf bir ürün satıyorsanız, yüksek fiyat koymaktan korkmayın.

Satmaya başladıktan sonra öğrendiklerinize göre fiyatlarınızı her zaman güncelleyebilirsiniz. Müşterilerin gerçekte ürünleriniz için daha fazla ödeme yapmaya istekli olduğunu keşfedebilir veya maliyetleri düşürmek ve aldığınız her siparişin ortalama değerini artırmak için yaratıcı yollar bulabilirsiniz.

Envanter

Stoksuz satış yapıyoruz ve talep üzerine baskı hizmeti kullanıyor olduğumuz için, envanteri takip etmemize gerek kalmadı.

İlk kez online satış yapıyorsanız, burada birkaç bilmediğiniz terim görebilirsiniz, bu yüzden bunları hızlı bir şekilde inceleyeceğiz.

 • SKU. Belirli ürünler ve varyantlar için envanterinizi izlemek ve yönetmek için bir stok tutma birimi kullanılır. Rakamları veya harfleri kullanarak, bir bakışta tam olarak ne olduğunu belirlemenizi kolaylaştıran tutarlı bir sistem oluşturun (örneğin, UVG-BPA ).
 • Barkod. Barkodlar (ISBN, UPC, GTIN, vb.) Genellikle aynı tip ürünler satıyorsanız veya en sonunda daha kolay stok yönetimi için öğelerinize taranabilir barkodlar eklemek istiyorsanız kullanılır. Kendi ürünlerimizi yaptığımız ve sattığımız için şimdilik boş bırakabiliriz.
 • Miktar. Elinizde bulunan belirli bir ürünün ne kadarı olduğudur. Stoğu tutan birden fazla konumunuz varsa ve bunları Shopify’da ayarladıysanız, burada görüntülenecektir. Eğer 5 adetlik stok bulundursaydık aşağıdaki gibi görüntülenecekti.

Shopify envater

Ürünü satıldığında tekrar basabileceğimiz için, “Stokta kalmadığında satış yapmaya devam et” seçeneğini etkinleştirebilirim. Ancak, envanteriniz sınırlıysa veya tedarikinizi yenilemek daha uzun sürüyorsa, bu seçeneği kapatabilir ve öğeleri “Tükendi” olarak işaretleyebilirsiniz.

Nakliye

Gönderi bölümünde, kargo ücretlerini otomatik olarak hesaplayacak ve her sipariş için uygun kargo etiketlerini yazdıracak ayrıntıları gireceksiniz.

Cam Tablomuz için “Bu fiziksel bir ürün” seçeneğini kontrol edip aşağıdaki bilgileri gireceğiz:

 • Ağırlık. Tek başına bir şişenin ağırlığı. 0.5 lbs gireceğim.
 • Gümrük bilgileri. Uluslararası satış yapmayı planlıyorsanız bu önemlidir. Kinda Hot Sauce Kanada’da üretilip gönderildiği için “Canada” yazacağız ve çeşniler için 21309 olan Uyumlaştırılmış Sistem kodunu bulmak için arama çubuğunu kullanacağız.

Müşterilerinize sunacağınız gerçek gönderim maliyetlerini ve seçeneklerini ayarlamak daha sonra bu eğitimde açıklanacaktır.

Varyantlar

Bu ürün kare şeklinde olacağından diğer varyantları da giriyoruz ve her varyant için ayrı fiyatları giriyoruz.

Ürününüz, bedenler veya renkler gibi farklı seçeneklerle gelirse, her birini kendi ürünü olarak eklemek yerine, bunları aynı ürünün varyantları olarak ekleyebilirsiniz. Her varyantın kendi görüntüsü, fiyatı, takip edilen envanteri ve kendisiyle ilişkili ayrı ayarları olabilir.

Varyantlarla, örneğin farklı boyutlarda birden çok renk sunan ek ürün seçenekleri bile ekleyebilirsiniz.

varyasyonlar

Ürününüze varyantlar eklediğinizde ve sayfayı yenilemek için kaydet düğmesine bastığınızda  , yukarıda ele aldığımız Medya , Fiyatlandırma , Envanter ve Nakliye bölümlerinin her bir varyant için ayarlanması gerekecektir.

Bununla birlikte, aynı ürünün farklı çeşitlerini satıyorsanız, her çeşidi uygun ürün sayfası bilgileriyle düzenlediğinizden emin olun. Örneğin, farklı renkler sunuyorsanız turuncu varyant için turuncu bir tişörtün fotoğrafını ekleyebilirsiniz.

varyasyon seçenekleri
Varyasyon seçenekleri

Organizasyon ve ürün mevcudiyeti

Organizasyon bölümünde, ürünlerinizi bir arada gruplandırmaya yardımcı olmak ve mağazanızın ürün kataloğunu yönetmeyi kolaylaştırmak, müşterilerin alışveriş yapması için ürünleri seçip belirli ürünlere kurallar veya indirimler uygulamak için etiketleyebilirsiniz. Her etiketin ne anlama geldiği aşağıda açıklanmıştır:

 • Ürün mevcudiyeti:  Ürünlerinizi listelemek için Facebook Mağazaları veya Amazon gibi çok sayıda satış kanalı arasından seçim yapabilirsiniz, daha sonra bunlara gireceğiz. Şimdilik, ürününüzün “Çevrimiçi mağazada” bulunduğundan emin olun, yoksa ürün gizlenir.
 • Ürün tipi. Belirli ürünleri tanımlamak için kullanabileceğiniz bir ürün kategorisi (ör. Tişört). Her ürünün yalnızca bir ürün türü olabilir. Şimdilik “Glass Painted Wall Art” kullanacağız.
 • SATICI. Bu, ürünün üreticisi, toptancısı veya üçüncü taraf satıcısıdır. Ürün listenizi satıcıya göre filtreleyebilirsiniz, bu da envanter siparişi vermeyi hızlandırabilir Kendi ürünümüzü satacağımız için Art of Wall Art Yazdık.
 • Etiketler. Etiketler, ürününüzle ilişkilendirebileceğiniz anahtar kelimelerdir. Müşterilerin çevrimiçi mağazanızın arama çubuğu aracılığıyla bulmasına yardımcı olmak için bir ürüne birden çok etiket ekleyebilirsiniz. Belirli bir koleksiyona belirli bir etikete sahip bir ürün eklemek gibi mağazanızdaki eylemleri otomatikleştirmek için etiketleri de kullanabilirsiniz. Resimdeki etiketleri kullandık
 • Koleksiyonlar. Koleksiyonlar önemlidir. Ürünlerinizi belirli amaçlar ve hedef kitleler için organize etmenize ve seçmenize izin verir. Örneğin, bir giyim markası kadınlara yönelik ürünlere, erkeklere yönelik ürünlere, yaz indirimi veya yeni gelenlere dayalı bir koleksiyon oluşturabilir. Aynı ürün birden fazla koleksiyona dahil edilebilir. Daha fazla ürün ekledikten sonra koleksiyonlarımızı oluşturacağız.
Organizasyon ve ürün mevcudiyeti
Organizasyon ve ürün mevcudiyeti

Arama motoru önizlemesi

Arama motoru liste önizlemesi, bir sayfanın arama motoru sonuçlarında nasıl görüneceğini özelleştirebileceğiniz yerdir. Ayrıca, Google gibi arama motorları aracılığıyla ürünlerinizin keşfedilebilirliğini artırabileceğiniz yerdir.

Hedef müşterinizin sizinki gibi ürünleri aramak için hangi anahtar kelimeleri kullandığını biliyorsanız, zaman içinde arama motoru sonuçlarında görünme olasılığınızı artırmak için bunları bu bölümde çalıştırabilirsiniz.

Ubersuggest Kullanımı

İnsanların ürünlerimizle alakalı anahtar kelimeleri ne sıklıkla aradığını ölçmek için ücretsiz bir anahtar kelime araştırma aracı olan Ubersuggest’i kullanabilirsiniz .

Arama motoru önizlemesi
Arama motoru önizlemesi

Daha sonra SEO hakkında daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak bu arada bu bölümü optimize etmek için bazı hızlı ipuçları:

 • Sayfa başlığı. Sayfa başlığınızı, hedef anahtar kelimelerinizi içerecek şekilde yazın ve tıklanacak kadar kısa ve açıklayıcı olmaya devam edin. Bu ürünle en alakalı olduğu için “Uv Glass Painted” e odaklanacağız. Arama sonuçlarında kesilmemesi için 60 karakterin altında yazın. Sayfa başlığım olarak “Basketball Player in Action Uv Glass Painted Wall Art” kullanacağız.
 • Açıklama.  Bu alanı, arama yapanları arama sonuçlarında veya sosyal medyada ürününüzün bağlantısını gördüklerinde tıklamaya ikna edebilecek her türlü ikna edici bilgiyi ortaya çıkarmak için kullanın. Sayfa başlığımda sunulan bilgileri genişletirken kısa ve açıklayıcı tutmaya çalışın.
 • URL ve tanıtıcı. Ürününüzü bulmak için arama motorlarını kullanan kişiler için bunu basit, benzersiz ve anlamlı tutun. “basketball-player-in-action-uv-glass-painted-wall-art” kullanacağım.

İşimiz bittiğinde, neye benzediğini görmek için Kaydet’e tıklayıp ürün sayfamızı ön izleyebiliriz. Renkler ve yazı tipleri gibi küçük ayrıntıları daha sonra mağazamızı özelleştirmeye başladığımızda değiştirebiliriz.

Mağazanıza eklemek istediğiniz her ürün için bunu tekrarlayabilirken, lansman yapmak için tüm ürünlerinizi eklemenize gerek olmadığını unutmayın.

Ürünlerinizi koleksiyonlar halinde düzenleme

Artık listelenmiş en az birkaç ayrı ürünümüz olduğuna göre, bunları Shopify’da Ürün> Koleksiyonlar altında koleksiyonlar halinde düzenlemeye başlayabiliriz .

Belirli bir hedef kitleyi (ör. Çocuklar için ürünler), bir temayı (ör. En çok satanlar) veya ürün kategorisini (ör. Aksesuarlar) hedefleyen ürünleri seçmek için koleksiyonlar oluşturulabilir. Ürünleri belirli koleksiyonlara manuel olarak eklemek veya fiyat, Etiketler veya diğer koşullara göre nelerin dahil edileceğini / hariç tutulacağını otomatikleştirmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Koleksiyonlar, aşağıdakiler gibi çeşitli amaçlara hizmet eder:

 • Ana sayfanızdaki bir bölümde görüntülemek istediğiniz belirli ürünleri çekme
 • Farklı kitlelerin kataloğunuzda hızlı bir şekilde gezinmesine yardımcı olmak için navigasyonunuzdaki veya ana sayfanızdaki ürün Koleksiyonlarına bağlantı verme
 • Satışa sunmak istediğiniz öğeleri seçme (belirli Ürün Koleksiyonlarına indirim uygulayabilirsiniz)

Şimdilik UV cam tablolarımız için bir koleksiyon oluşturacağız. Bunun nedeni, üç paketli paketi hariç tutarken yalnızca üç ayrı acı sos ürünümü dahil etmek istiyorum. Bu şekilde, bireysel tatları gösterebilir ve paketi ayrı ayrı vurgulayabilirim.

Bu Koleksiyon sayfasına geldiklerinde ziyaretçileri nasıl selamlamak istediğime göre Koleksiyon başlığını ve açıklamasını dolduracağım. Arama Motoru Önizlemesi, ürün sayfaları için izlediğimiz en iyi uygulamaların aynısı kullanılarak doldurulabilir. Çevrimiçi mağazanızın görünümünü ve tarzını özelleştirmeye başladığımızda Koleksiyonunuzu temsil etmesi için çekilecek bir Koleksiyon resmi de ayarlayabilirsiniz.

Shopify koleksiyonlar

2. Çevrimiçi mağazanız için önemli sayfalar oluşturun

Şimdiye kadar ürünlere odaklandık. Ancak çevrimiçi mağazanızın, satın alacak ürünlere sahip olmaktan daha fazlasını yapması gerekir. Alışveriş yapanların işletmenizi anlamalarına yardımcı olması, size güvenmeleri için nedenler sunması ve onları arayan müşteriler için diğer önemli ayrıntıları kullanılabilir hale getirmesi gerekir.

Bu sayfaların çoğunu Çevrimiçi Mağaza> Sayfalar altında oluşturabilirsiniz .

Tüm sayfalarınızın işe başlamak için hazır olmasına gerek yoktur, ancak en yararlı olanlardan bazıları şunlardır:

 • İletişim sayfası . Bu sayfa, müşterilere soruları olduğunda size ulaşmaları için net yollar sunar veya onları bir SSS sayfası gibi yanıt bulabilecekleri bir yere yönlendirir.
 • Hakkında sayfası . Bir Hakkında sayfası müşterilerle kişisel olarak bağlantı kurar, iş modelinizi açıklar ve / veya işinize başlama nedeninizi paylaşır. İkna edici bir Hakkında sayfası, yeni çevrimiçi mağazaların güvenini kazanmada uzun bir yol kat edebilir.
 • SSS sayfası . Sık sorulan sorular sayfası, daha yaygın olan bazı müşteri desteği sorgularını hafifletmeye yardımcı olur.
 • Politika sayfaları. Müşterilerin beklediği ve iade politikanız ve gizlilik politikanız gibi anlaşmazlıklar durumunda sizi korumaya yardımcı olabilecek ve Ayarlar> Yasal bölümünden ayarlayabileceğiniz belirli yasal sayfalar vardır .

Mağazamız için ve bu eğitimin amaçları doğrultusunda, bir Hakkında sayfasının (“Hikayemiz” olarak adlandırılır), bir İletişim sayfasının ve temel politika sayfalarının (Gizlilik Politikası, Nakliye Politikası ve Hizmet Şartları) nasıl oluşturulacağını gözden geçireceğiz. Ancak müşterinizin güvenini kazanmak için dilediğiniz sayfaları oluşturabilirsiniz.

Hakkında sayfası

Hakkında sayfaları , küçük işletmelerdeki “küçükleri” kucaklamanın ve yeni bir mağaza olarak güven kazanmanın harika bir yoludur.

Kendinizi bir kurucu olarak tanıtan bir videonuz, ödüllere ve basın açıklamalarına bağlantılar, tedarik zincirinizi açıklayan resimler veya bu sayfanın müşterilerinize kim olduğunuzu ve neyle ilgili olduğunuzu söylemesine yardımcı olacak herhangi bir şey ekleyebilirsiniz.

UV Cam Tablolar için, müşteriye felsefemizi ve işe başlama nedenimizi açıklayan bir mektup gibi yazılmış basit bir Hakkında sayfası oluşturacağız.

Birileri mağazamı ziyaret ettiğinde ve satın alma konusunda emin olamadıklarında, daha fazla bilgi edinmek için Hakkında sayfamı ziyaret etmeyi seçerlerse, onlara sevecen ve yürekten bir mesajla karşılanmalarını isteriz.

Çoğunlukla metne güveneceğimiz için, kopyayı daha dikkat çekici hale getirmek için araç çubuğunda bulunan biçimlendirme seçeneklerini kullanacağım.

Ürünleriniz için yaptığınız gibi , sayfalarınızın Arama motoru liste önizleme bölümünü de URL’nin ne olmasını istediğinize ve sayfanın arama motoru sonuçlarında nasıl görünmesini istediğinize göre özelleştirmelisiniz .

İletişim sayfası

Kişisel İletişim sayfası bir soru sormak ya da destek almak için müşterilerin uğrayacağı sayfadır.

Çoğu Shopify teması, kolayca bir tane oluşturmanıza izin verir. Yeni bir sayfa oluşturun , sağ taraftaki Şablon bölümüne gidin ve İletişim şablonunu seçin. Bu, sayfanıza bir form eklemelidir. Ardından, müşterilerin ilk önce kendi sorunlarını gidermelerine yardımcı olmak için müşterilerin iletişime geçmesine veya hatta SSS gibi diğer sayfalara bağlantı kurmasına yardımcı olacak bazı talimatlar yazabilirsiniz.

iletisim sayfası

Politika sayfaları

Politika sayfaları, çevrimiçi işletmeler için standart uygulamadır. Müşterilerinize, işinizi nasıl yürüttüğünüzü ve sizden ne bekleyeceklerini anlamaları için kullandığımız sayfalardır. Ayrıca, bir müşteri ile bir anlaşmazlığa düştüğünüzde hem sizi hem de müşterinizi korumaya yardımcı olur.

Shopify’da Ayarlar> Yasal bölüm altında , işletmeniz ve yerel yasalarınıza göre özelleştirebileceğiniz şablonlar oluşturabileceksiniz:

Para iade politikaları

 • İade politikasi. İadeler ve değişimlerle ilgili şartlarınız nedir ? Müşterilerin ne kadar süreyle iade işlemi başlatması gerekiyor? Ürünün hangi durumda olması gerekiyor? Cömert bir iade politikası, müşterilerin sizden güvenle satın almalarına yardımcı olabilir.
 • Gizlilik Politikası. Bir gizlilik politikası, müşterileriniz hakkında nasıl bilgi topladığınızı açıklar.
 • Kullanım Şartları. Hizmet şartları politikanız, siz ve müşterileriniz arasında nasıl faaliyet göstereceğinizi ve hangi hakları saklı tuttuğunuzu belirten bir sözleşmedir.
 • Nakliye politikası. Bir gönderi politikası, gönderi yaptığınız bölgeler için kargo maliyetleri, üretim süreleri ve teslimat hızları ile ilgili müşteri beklentilerini belirlemenize yardımcı olur.

(Lütfen bu şablonların yasal tavsiye olmadığını ve mağazanız için uyarlanması gerektiğini unutmayın.)

3. Çevrimiçi mağazanızı özelleştirin

Artık mağazamızda bazı ürünlerimiz ve gitmeye hazır bazı sayfalarımız olduğuna göre , Shopify’da Online Mağaza> Temalar’a gidip web sitemizin nasıl görünmesini istediğimizi düşünmeye başlama zamanı .

Bir tema seç

İlk adım, bir tema seçmektir: web sitemizi tasarlamak için başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğimiz, mağazamıza yüklediğimiz bir şablon. Shopify Tema Deposu stilleri ve özellikleri kendi seti ile her iki ücretsiz ve ücretli temalar ev sahipliği yapmaktadır.

temaları shopify

Bazı temalar daha büyük ürün katalogları için oluşturulmuşken, diğerleri tek ürünlü işletmeler için oluşturulmuştur. Diğerleri, restoranlar için Ekspres teması gibi belirli endüstriler veya işletme türleri için yapılır .

Size uygun temayı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar şunlardır :

 • Her temanın birden fazla stili vardır, bu nedenle ürün kataloğunuzun ne kadar büyük olacağına ve mağazanız için istediğiniz estetiğe göre bir tema ve stil için alışveriş yaptığınızdan emin olun.
 • Baktığınız temanın, sorguları otomatik olarak tamamlayan bir arama çubuğu veya basın açıklamalarını görüntüleyen bir bölüm gibi ihtiyacınız olan yerleşik özelliklere sahip olup olmadığını düşünün. Mağazanıza ek işlevler ekleyen ücretsiz ve ücretli Shopify uygulamaları da bulabileceğinizi unutmayın.
 • Renklere veya yazı tiplerine göre bir tema seçmeyin. Bunların hepsi daha sonra özelleştirebileceğiniz şeylerdir. Hatta temanızı sizin için özelleştirmesi için bir Shopify Expert ile çalışarak gerçekten benzersiz hale getirebilirsiniz.
 • Tek seferlik bir ücret karşılığında satın almadan önce ücretli bir temayı deneyebilirsiniz.
 • Her şeyden önce, seçtiğiniz temaya bağlı kalmadığınızı unutmayın. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, ürünlerinizi veya sayfalarınızı yeniden oluşturmak zorunda kalmadan diğer temaları önizleyebilir, mevcut mağazanıza yükleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Ana sayfanızı tasarlayın

Her tema, yeniden düzenleyebileceğiniz, ekleyebileceğiniz, kaldırabileceğiniz veya geçici olarak gizleyebileceğiniz bölümlerden oluşur. Bölümler, mağazanızın ana sayfasının sunumuna karar vermenize ve farklı düzenleri denemenize yardımcı olabilir.

Tema Özelleştirme
 • İlk kez gelen ziyaretçilere öncelik verin ve işletmenizin ne olduğunu ve ne sattığınızı hızlı bir şekilde anlamalarına yardımcı olun.
 • Geri dönen ziyaretçilere yer verin ve aradıkları ürünlere ve sayfalara gitmelerini kolaylaştırın.
 • Bir slider yardımı ile ürünlerinize ilgi duymaya ve işinize güvenmeye çalışın.
 • Ziyaretçilerinizin satın alma niyetlerine göre seçmeleri için net yollar oluşturun. İşletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler için bir Hakkımızda sayfasını veya ziyaretçilerin ilgilendikleri ürünleri kendi kendilerine seçmelerine izin vermek için çeşitli Koleksiyonlarınızı vurgulayabilirsiniz.
 • Ana sayfanızı, ziyaretçilerinizin çoğunun mobil cihazlarında gezeceğini varsayarak tasarlayın.

Gezinme menülerinizi özelleştirin

Başlık navigasyon menüsü, arabası, ve logosunu içeren sanal mağaza en üst alanında değişiklik yapacağımız bölümdür.

İnsanların web sitenizde yollarını bu şekilde bulacaklarından, çoğunlukla net bir gezinme menüsü oluşturmaya odaklanacağız.

Başlık bölümünde ayarlayabileceğiniz üç ana gezinme biçimi vardır:

 • Ana yönlendirici. Bu, müşterilere sunmak istediğiniz ana gezinme yollarına öncelik verebileceğiniz en üst menüdür. Karmaşıklıktan kaçınmak için her öğenin altında alt menüler (yani açılır menüler) oluşturabilirsiniz.
 • Altbilgi gezintisi. Burası, yeni ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilecek, ancak yine de onları bulması gerekenler için erişilebilir olması gereken, önemli olmayan sayfalara bağlantılar tuttuğunuz yerdir. Çevrimiçi alışveriş yapanların çoğu, iade politikanız veya iletişim sayfanız gibi bilgiler için buraya bakmayı bilecektir.
 • Arama. Ziyaretçilerin aradıkları şeye doğrudan gitmelerine yardımcı olmak için başlıktaki arama çubuğunu etkinleştirebilirsiniz. Bu, özellikle web sitenizde geniş bir ürün kataloğunuz ve birçok sayfanız varsa kullanışlıdır.

Başından itibaren çok fazla seçeneğe sahip insanları bunaltmak istemezsiniz. Bunun yerine, navigasyonunuzu  ziyaretçilerin yapmasını istediğiniz eylemlere öncelik verecek şekilde düzenleyebilirsiniz –  elbette alışverişe odaklanarak.

Bir menü öğesi, ziyaretçileri aradıkları şeye göre kademeli olarak daha fazla seçenek beslemek için birden çok açılır seviyeye sahip olabilir. Örneğin, kadınlara yönelik ürünlere odaklanan bir menü öğesi altında birden fazla Koleksiyonu gruplayabilirsiniz; bu şekilde, sizinle alışveriş yapan erkekleri kendileri için olmayan seçeneklerle hemen bunaltmazsınız.

Ayrıca  , web sitemin alt bölümünde önemli olmayan politika sayfalarımı göstermesi için Altbilgi için başka bir menü oluşturabilirsiniz  .

İpucu 💡: Bağlantının altına URL yerine # girip altına eklemek istediğiniz alt menü öğelerini sürükleyerek bir sayfaya bağlantı vermeden bir açılır menü oluşturabilirsiniz .

Renklerinizi, tipografinizi ve diğer tema ayarlarınızı belirleyin

Renkler ve tipografi, çevrimiçi mağazanızın görsel kimliğinde büyük rol oynar. Çevrimiçi mağaza düzenleyicisindeki Tema Ayarları sekmesinin altında, renkler ve tipografi dahil olmak üzere genel çevrimiçi mağazanızın görünümünü ve hissini özelleştirebileceksiniz.

Tasarımcı olmasanız bile, aşağıdaki ipuçlarını kullanarak iyi hissettiğiniz yazı tipi ve renk eşlemelerini yine de seçebilirsiniz.

Renkler için

 • Renk psikolojisini ve farklı renklerin insanları nasıl hissettirdiğini düşünün (örneğin, kırmızı insanları acıktırır, sarı güvenliği gösterir ve mor, kraliyet niteliğine sahip olabilir).
 • Ana sayfanızın düğmeler gibi önemli özelliklerini vurgulamak için kontrast kullanın.
 • Beğendiğiniz renkleri ve bunlarla ilişkili onaltılık kodları bulmak için farklı renk paletleri arasında geçiş yapmak için Coolors gibi bir araç kullanın .
 • İçgüdülerinizle gitmekten korkmayın veya şüpheniz varsa basit tutun (basit bir siyah beyaz renk şeması olsa bile).

Tipografi

 • Mağazanızda kullanmak üzere iki yazı tipi (en fazla üç) seçmeye çalışın.
 • Okunması kolay bir gövde yazı tipi seçin (Helvetica gibi sans serif yazı tiplerinin bir ekranda taranması genellikle daha kolaydır).
 • Farklı yazı tipi eşleştirmelerini denemek için FontJoy gibi bir araç kullanın .

İpucu 💡: Tema Ayarlarınızdayken, tarayıcı sekmelerinde, yer imlerinde ve diğer konumlarda görüntülenecek simge olan bir Favicon ayarlayabilirsiniz.

Ödemenizi özelleştirin

Tema Ayarları altında , ödeme sayfanızın görünümünü de özelleştirebilirsiniz. En azından logonuzu markalı bir his vermek için ödeme sayfanıza eklemeyebilirsiniz.

Geri bildirim isteyin

Geri bildirim bir elmastır, özellikle de online mağazanız üzerinde çok fazla zaman harcadığınızda. Başkalarının bakış açıları, genellikle geliştirmediğiniz alanları tespit edebilir ve mağazanızda ince ayarlar yapmak için kullanabileceğiniz paha biçilmez bilgiler sağlayabilir.

Varsayılan olarak, mağazanız şifre korumalıdır, ancak insanlara kontrol etmeleri için şifre verebilirsiniz. Şifrenizi Çevrimiçi Mağaza> Tercihler altında bulabilir (veya değiştirebilirsiniz) .

Geri bildirim alabileceğiniz diğer bazı harika yerler şunlardır:

 • Dürüst ve yapıcı geri bildirimde bulunacağına güvenebileceğiniz, size yakın kişiler
 • Hedef müşterilerinizin abone olabileceği alt dizinler
 • Facebook grupları

Alacağınız en iyi geri bildirim biçimi, işletmenizi aktif olarak pazarlamaya başladığınız zamandır.

4. Gönderimi ayarlayın

Nakliye, bir e-ticaret işi yürütürken dikkate alınması gereken en karmaşık hususlardan biri olabilir . Ürün ağırlıkları, paketleme maliyetleri, nakliye varış yerleri, taşıyıcı ücretleri ve sipariş başına potansiyel kârınız arasında, değişiklik gösterecek çok sayıda değişken vardır.

Neyse ki, sizin için işe yarayan bir nakliye stratejisi bulmak için bunu işletmenizin benzersiz ihtiyaçlarına bağlı olarak harmanlayabileceğiniz birkaç ana yaklaşıma indirgeyebiliriz:

 1. Ücretsiz nakliye hizmeti sunun. Dünyanın neresine gönderiyor olursanız olun, ücretsiz gönderim, müşterilerin sizinle alışveriş yapmaları için etkili bir teşvik olabilir. Müşterileriniz adına nakliye maliyetini üstlenmeyi planlıyorsanız, bunu ürünlerinizin perakende fiyatına dahil etmeniz gerekeceğini unutmayın.
 2. Gerçek zamanlı taşıyıcı ücretleri alın. Shopify, kargo seçenekleri ve canlı fiyatlandırma oluşturmak için USPS ve Canada Post gibi çeşitli taşıyıcılarla gerçek zamanlı olarak entegre olur. Bu, müşterilerinizin tam olarak istedikleri hizmeti ve fiyatı seçmelerine olanak tanır. Shopify Shipping üzerinden indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz .
 3. Sabit bir ücret alın. Sabit oranlı gönderim, ürünleriniz benzer boyutlara ve ağırlıklara sahip olduğunda en iyi sonucu verir ve gerçek nakliye masraflarının tahmin edilmesini kolaylaştırır.
 4. Yerel teslim / teslimat teklif edin. Ayrıca yerel müşterilere, çevrimiçi siparişlerini konumlarınızdan birinde alma seçeneği sunarak, her konum için belirli bildirim ayarları, teslim alma talimatları ve diğer ayrıntıları ayarlayabilirsiniz.

 

5. Vergileri ayarlayın

Mal veya hizmet satan bir işletme olarak, birisi mağazanızdan her sipariş verdiğinde devletin alacağı vergiyi müşteriden almanız gerekir.

Shopify, dünya genelinde varsayılan satış vergisi oranlarını kullanarak çoğu vergi hesaplamasını otomatik olarak yapmanıza yardımcı olur. Öyle olsa bile, doğru miktarda satış vergisi aldığınızdan emin olmak için biraz araştırma yapmak veya bir vergi uzmanına danışmak iyi bir fikirdir.

6. Ödeme ağ geçitlerini ve ödemeleri ayarlama

Son aşamadayız! Sıradaki adım, mağazanızın ödemeleri nasıl kabul edeceğine ve bir mağaza sahibi olarak size nasıl ödeme yapılacağına karar vermektir.

Ödeme sağlayıcınızı ayarlamak için Ayarlar> Ödemeler’e  gidin . Shopify, Shopify Payments ile tüm önemli ödeme şekillerini kabul etmeye başlamayı kolaylaştırdı.

Türkiye’deki e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz çeşitli Shopify ödeme kanalları vardır:

 • Kredi kartı
 • Banka transferi
 • Kapıda öde
 • Alternatif ödeme kanallar

Shopify resmi sitesinde, Türkiye’de geçerli tüm ödeme yöntemleri listelenmiştir. Ancak bir kısmı yurtdışından geldiği için uygulamada kullanılması mümkün değildir. Bu yüzden pratik olarak kullanabileceğiniz ödeme kanallarını anlatacağım.

Shopify Mağazanızda Kredi Kartlarını Kullanma
Shopify şu anda Türkiye’de 3 kredi kartı ödeme kanalı sunmaktadır:

Iyzico
PayU
Garanti Sanal POS

Şu anda Garanti Bankası ile çalışmıyorsanız, öncelikle iyzico veya PayU’yu denemenizi tavsiye ederiz. Garanti Sanal POS’unuz ile sadece Garanti Bankası kredi kartlarına taksitli ödeme yapabilirsiniz. iyzico ve PayU ise Türkiye’deki hemen hemen tüm kredi kartlarına taksit imkanı sunuyor.

Ürünlerinizi sattığınız para birimi Ayarlar> Genel altında ayarlanabilir . Hem ABD hem de Kanadalı müşteriler için aşina olacağı için ABD doları cinsinden satış yapacağız.

7. Mağazanızı lansman için hazırlayın

Şimdiye kadar yaptığımız tüm çalışmalarla, istersek mağazamızı hemen açabiliriz. Parola Korumasını devre dılı bırakmak için Online Store> Tercihler işareti kaldırmanız gerekir. Bu ürünlerimizi satmaya başlamak için son adımdır.

Aslında, canlı yayına başlamak için aceleniz varsa, aşağıdaki adımların bazılarını veya tamamını atlayabilir ve daha sonra vaktiniz olduğunda bunları tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Ancak bu eğitimde, mağazamın yalnızca güçlü bir ilk izlenim bırakmasını ve lansman sırasında sorunsuz bir müşteri deneyimi sunmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda pazarlamaya başlamak için benim için iyi bir yer olmasını sağlayacağım.

Bununla birlikte, geçeceğimiz son adımlar şunlardır:

 1. Özel bir alan ekleme
 2. İlgili satış kanallarının kurulması
 3. (İsteğe bağlı) E-posta / SMS bildirimlerinizi özelleştirme
 4. Mağazanızı pazarlama için kurma (izleme ve analiz)

Özel bir alan ekleme

Bir alan adı satın almak, internette arazi talep etmek gibidir. Bu yüzden buna “web adresi” deniyor.

Online Mağaza> Alan Adları altında , alanınızı doğrudan Shopify üzerinden birkaç saniye içinde satın alabilir veya alanınızı başka bir kayıt kuruluşundan aktararak mağazanıza bağlayabilirsiniz .

8. Mağazanızı açın 🚀

Her şeyin tamam olduğunu ve hazır olduğunuzu düşünüyorsanız şifre sayfasını kaldırabilirsiniz. Artık ( Ayarlar> Tercihler altında ) dünyaya satış için açık olduğunuzu söylemeye başlayabilirsiniz.

Bir çevrimiçi mağaza açmayla ilgili sık sorulan sorular

Parasız bir çevrimiçi mağaza açabilir miyim?

En düşük maliyetli iş modelleri, stoksuz satış veya talep üzerine baskıdır, ancak ürünleri satmak için bir çevrimiçi mağazaya ihtiyaç vardır. Günde 1 $ gibi düşük bir fiyata Shopify aboneliği alabilirsiniz. Para harcamadan bir iş kurmak malesef zordur.

Para kazanmak için çevrimiçi ne satabilirim?

El yapımı ürünler, kurslar, grafik tasarım hizmetleri, özel baskılı tişörtler ve diğer giysiler, ev yapımı ürünler ve daha pek çok şeyi satabilirsiniz.

Bir çevrimiçi mağazayı nasıl başlatırım?

Shopify gibi bir e-ticaret platformunda bir çevrimiçi mağaza kurun , satmak istediğiniz ürünleri ekleyin, mağazanız için önemli sayfalar oluşturun, bir tema seçin ve çevrimiçi mağazanızı özelleştirin, kargo ayarlarınızı özelleştirin, vergi ayarlarınızı yapılandırın, ödemenizi ayarlayın ağ geçidi ve ödemeler, mağazanızı lansman için hazırlayın ve ardından mağazanızı açıp pazarlamaya başlayın.

Çevrimiçi satış karlı mı?

Evet, bugün online satıcı olmak karlı. Günümüzde tüketicilerin % 50’den fazlası günlük ihtiyaçlarını çevrimiçi olarak satın almayı tercih ediyor. Kâr için satış, nişinizi bulmayı, ideal müşterileri çekmeyi ve müşterilerin iyi bir kar marjına sahip ödemeye istekli olduğu bir fiyat etiketi ile pazarlama ürünlerini içerir.

Envanter olmadan bir çevrimiçi mağaza nasıl açılır?

Bir çevrimiçi mağazayı bir dropshipping olarak başlatabilir veya başlamak için envanter gerektirmeden, talep üzerine yazdırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

62 − = 60

Başa dön tuşu