Teknoloji

Spotify Olmayan Şarkı Ekleme!

 

Spotify, günümüzde popüler olup şarkı ve podcast dinleyip, indirip ve listeler yaptığımız çoğumuzun vazgeçilmezi durumunda uygulamalardan biri. Milyonları aşan aktif kullanıcı sayısıyla gündemde kalmaya devam eden Spotify, her kitleye uygun kullanım paketleri ile biz kullanıcılara oldukça iyi fırsatlar sunmakta. Özellikle evimizde kaldığımız dönemde şarkı dinlemek bir alışkanlık haline geldiği söylenebilir. Ancak kullanıcıların özellikle canını sıkan bir eksikliği gidermek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Spotify’a olmayan şarkı eklenebilir mi ?

Evet arkadaşlar çoğumuzun eksikliğini hissettiği olmayan şarkıların eklenebilmesi biz kullanıcıların çok aradığı ve istediği bir özellik. Spotify’a olmayan şarkı nasıl yüklenir, listelerinize nasıl eklenir gelin bu yazımızda buna açıklık getirelim.

Evet dostlar kısaca anlatmak gerekirse;

  • Spotify’a giriş yapın.
  • Spotify’da bulamadığınız şarkıyı Youtube’ da bulun.
Youtube Linkini kopyalayın
Youtube Linkini kopyalayın
  • Görselde işaretlenen alandan şarkınızın bağlantısını kopyalayın.
  • Kopyaladığınız bağlantıyı kullanarak mp3’e dönüştürerek bilgisayarınıza indirin.

Daha önce mp3 dönüştürmemiş okurlarımız için kısaca hatırlatalım. Buraya tıklayarak açılan internet sitesinde yapacağınız adımları aşağıda anlatacağız.

Mp3 dönüştürücü
Mp3 dönüştürücü

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi “Medyaya bağlantı girin” alanına kopyalamış olduğumuz şarkı bağlantımızı yapıştırıp “Şuna Dönüştür” butonuna tıklamanız halinde şarkınızın mp3 dosyası bilgisayarınıza kaydedilecektir.

Şarkınızın mp3 dosyasının bilgisayarınıza kaydedildiğinden emin olduğunuz taktirde artık Spotify’a giriş yapabiliriz.

Spotify Yerel Dosyalar
Spotify Yerel Dosyalar

Spotify’ı açıp Ayarlar bölümüne giriniz. Açılan bölümde Yerel Dosyaları Göster seçeneğini aktif ediniz.

Kaynak Ekle
Kaynak Ekle

Yerel Dosyaları Göster seçeneğini açtığınızda “Kaynak Ekle” butonuna tıklayınız.

Mp3 dosyanızı yükleyin
Mp3 dosyanızı yükleyin

Açılan pencerede indirmiş olduğumuz şarkıyı bulun ve Aç butonuna tıklayın. Şarkınız artık Yerel Dosyalar adlı otomatik oluşturulan listenizin içinde bulunmaktadır. Bu aşamadan sonra yüklemiş olduğunuz şarkınızı diğer tüm listelerinize ekleyebilirsiniz.

Son olarak şunu söyleyelim dostlar, bu işlem maalesef mobil cihazlarda gerçekleşmemektedir. Bilgisayarınızdan yükledikten sonra listelerinize ekleyip mobil cihazınızdan dinleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer nokta listenizdeki şarkıları güncellerken sonradan eklemiş olduğumuz şarkı listede bulunmadığı için indirirken problemle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken yapmış olduğunuz işlemle listenize eklediğiniz şarkıyı listeden kaldırıp, işlemleri tekrar gerçekleştirmenizdir.

Yazımızda çoğunluğun aradığı bir eksikliğe basit şekilde açıklık getirmeye çalıştık. Bizleri okumaya PlayStation Sahipleri için Mayıs Ayı Play At Home Programı Ücretsiz Oyunları adlı yazımızdan devam edebilirsiniz.

İçeriği faydalı bulduysanız yorum yapmayı unutmayınız. Sağlıklı günler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 64 = 68

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu