Bilişim

Sublime Text 4’ün ilk kararlı sürümü çıktı

Sublime Text 4’ün ilk kararlı sürümü şimdi yayınlandı ve kullanıma sunuldu. Artık Apple Silicon ve Linux ARM64 ile de çalışıyor ve birçok harika yeni özellik içeriyor.

Sekme Çoklu Seçim

Dosya sekmeleri, arabirim ve yerleşik komutlar genelinde destekle bölünmüş görünümleri zahmetsiz hale getirmek için geliştirilmiştir. Kenar çubuğu, sekme çubuğu, Her Şeye Git, Tanıma Git, otomatik tamamlama ve daha fazlası, kod gezinmesini her zamankinden daha kolay ve sezgisel hale getirmek için ayarlandı.

Yenilenmiş kullanıcı arayüzü

Varsayılan ve Uyarlanabilir temalar, yeni sekme stilleri ve etkin olmayan bölme karartması ile yenilendi. Temalar ve Renk Şemaları, otomatik karanlık mod geçişini destekler. Windows ve Linux’taki Uyarlanabilir tema artık özel başlık çubuklarına sahiptir.

Bağlama Duyarlı Otomatik Tamamlama

Otomatik tamamlama motoru, bir projedeki mevcut koda dayalı akıllı tamamlamalar sağlamak için yeniden yazılmıştır. Öneriler ayrıca türleri hakkında bilgilerle desteklenir ve tanımlara bağlantılar sağlar.

TypeScript, JSX ve TSX Desteği

En popüler yeni programlama dillerinden biri için destek artık varsayılan olarak gönderilmektedir. Modern JavaScript ekosisteminde Sublime Text’in tüm akıllı sözdizimi tabanlı özelliklerinden yararlanın.

Süper Güçlü Sözdizimi Tanımları

Sözdizimi vurgulama motoru, belirleyici olmayan dilbilgisi, çok satırlı yapılar, tembel yerleştirmeler ve sözdizimi mirası gibi yeni özelliklerle önemli ölçüde iyileştirildi. Bellek kullanımı azaltıldı ve yükleme süreleri her zamankinden daha hızlı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + = 25

Başa dön tuşu