Kripto Paralar

Tesla Hisse Senedi Tokenları nereden alabilirim?

Binance, yatırımcıların TSLA hissesinin 1 / 100'ü kadar küçük kesirleri alıp satmalarına izin verecek.

Tesla hisse senedi tokenları pazartesi günü itibariyle alım satıma açıldı.Ancak şu an için Türkiye’den alım satım yapılamayacak.

Tesla hisse senedi tokenları Türkiye’de işlemlere açılmadı

ABD, Çin ve Türkiye katılımcıları henüz bu işlemleri yapmaya izinleri yok. Fakat yatırımcılar kayda değer miktarlarda satın almayı düşünüyorlar. Ve ayrıca bu işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin KYC(Kimlik doğrula işlemi) yapmış olmaları gerekmekte. Bununla birlikte Binance Coin (BNB) kripto market değeri an itibariyle 3. sırada. Bu girişim sayesinde en güçlü blok zincire ağına (Binance Chain) da sahip olabilir.

Tesla ( TSLA ) tokenleri, ABD dolarına sabitlenmiş ve New York merkezli Paxos Trust Company tarafından verilen stabil bir kripto para olan Binance USD (BUSD) olarak fiyatlandırılacak ve alım satım yapılabilecek.

Kripto ile Geleneksel Marketin Köprüsü olacak girişimler

Binance CEO’su Changpeng Zhao basın açıklamasında , “Hisse senedi tokenleri , değer transferini daha sorunsuz bir şekilde sağlayabildiğimizi, uyumluluk veya güvenlikten ödün vermeden erişilebilirliğe yönelik komisyonları ve maliyetleri nasıl azaltabileceğimizi gösteriyor” dedi. “Geleneksel ve kripto pazarlarını birbirine bağlayarak, daha kapsayıcı bir finansal gelecek için başka bir teknolojik köprü inşa ediyoruz.”

Malta merkezli şirket , tokenleri sunmak için Alman yatırım şirketi CM-Equity AG ve İsviçre merkezli Digital Assets AG ile ortaklık kurdu. Binance hisse senedi tokenleri tamamen temsil ettikleri hisselerle aynı şekilde davranıyor.

Kripto yatırımcıları borsalarının her zaman açık olduğunu söylüyorlar. Bununla birlikte Tesla hisse senedi tokeni yalnızca Nasdaq açıkken satın alabilirsiniz .

Orijinal hissenin 1 / 100’ü kadar küçük kesirler halinde hisse senedi tokeni satın alabilirsiniz. Yazımızı yazdığımız an itibariyle Tesla (TSLA) 670$ civarlarında işlem görüyor. Kripto ile hisse senedi satın almaya gelince, bu henüz ABD menkul kıymetler yasalarına uygun değil.

Binance Tesla Token
Binance Tesla Hisse Senedi Tokenı alım satımını başlattı

Bu proje girişimleri ilk değil

2012’de 1broker kullanıcıların Bitcoin ile hisse senedi ve altın ticareti yapmalarına izin vermeye başlamıştı. Daha sonra 2018’de SEC ve CFTC bu şirkete dava açtı. Firmanın isteğe bağlı yatırım eşiklerini karşılamayan ve kendisini bir satıcı olarak kaydettiremeyen ABD merkezli yatırımcılara menkul kıymet sattığını iddia ederek dava açtı.

Eski Goldman Sachs yazılım mühendisi ve Netscape direktörü Bill Barhydt Abra’yı kurdu. Kullanıcıların Bitcoin ile ETF’leri ve hisse senetlerini satın almalarına izin vermeye başladığında 2019’un başlarıydı. Ne yazık ki Abra da aynı olaylar dizisini yaşadı .

2020 yazına gelindiğinde, SEC ve CFTC, Abra’nın menkul kıymet bazlı swapları satın alan düzgün kayıtlı yatırımcıları olmadığını ve bunları kayıtlı bir ulusal borsada işlemediğini savunan bir durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdi. Her iki şirket de davaları çözmek için para cezası ödedi. Sonuç olarak devlet 1broker kapanmaya zorladı.

Binance Tesla Token
Binance Tesla Token

Binance, ABD regulasyonlarını şimdiden kılpayı ıskaladı. Ancak Binance, tokenize edilmiş hisse senetleri sayesinde kaybettiği itibarı geri kazanabilir. Ayrıca Binance henüz  Binance.US’un ABD merkezli yatırımcılara hisse senedi tokenleri sunup sunmayacağını henüz söylemedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + = 17

Başa dön tuşu