Teknoloji

Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar

Dropshipping en genel tabir ile stoksuz e-ticaret anlamına gelmektedir. Şahıslara ve firmalara herhangi bir stok bulundurmadan aracı olarak ürün satışı yapma imkânı tanıyan sistemlerdir. Türkiye’de dropshipping veren firmalar oldukça fazladır. Bu firmalardan yararlanarak satış yapılabileceği gibi farklı metotlar ile de dropshipping yapılabilir. Gittigidiyor, Hepsiburada gibi bir pazaryerindeki ürünü başka bir pazaryerinde satmak bu yöntemlerden birisidir. Ancak bu hem çok vakit ayırmanız gereken bir işlem hem de zorlayıcı bir sistemdir. Bunun yerine çeşitli ücretsiz XML veren firmalar ile stoksuz e-ticaret yapabilirsiniz. XML veren firmalar sitenize veya mağazanıza herhangi bir uğraşa gerek kalmadan ürün yüklemeye imkân tanımaktadır. XML dosyalarını direkt olarak web sitenize eklediğinizde başarılı bir entegrasyon sonucunda binlerce ürünü listeleyebilirsiniz.

Dropshipping Nasıl İşliyor?

Öncelikle verilen XML kodlarını sitenize eklemeniz gerekmektedir. E-ticaret siteniz var ise bu sitenin XML entegrasyonlarına açık olduğuna dikkat etmelisiniz. Ancak açık ise bu durumda ürünler listeye kolayca eklenecektir. Sistemin işleyişi sizi sadece aracı olarak kullanmaktadır. Siz sadece ürünleri satacak müşteriler bulmalısınız. Bu müşteriler ürünü satın aldığında toptancınızın sistemine sipariş düşecektir. Sonrasında ise bu firma sizin için ürünü belirtilen adrese kargo gönderimi yapacaktır. Burada almanız gereken kâr payı hesabınıza işleyecektir. Bazı toptancı firmalar ürün başı belirli miktarlarda ödeme yapmaktadır. Bazıları ise ürüne sizin kar koyup satmanızı istemektedir. Bunlara dikkat ederek fiyat belirledikten sonra satışa başlayabilirsiniz.

Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar Tam Liste:

  • Eğer hediyelik eşya satışı yapmak istiyorsanız e-hediyeci sizin için gerekli olan XML dosyalarını sunan bir firmadır. Çiçekler ve özel günlere ait kişiselleştirilebilir ürünlerin satışını bu firmayı toptancı olarak kullanarak yapabilirsiniz. Bayilik almak ve hemen stoksuz ticarete başlamak için buraya tıklayın.
  • Eğer kitap satışı yapmak istiyorsanız Yerimegönder firması farklı binlerce çeşit kitabın satışını gerçekleştirmektedir. Bayilik başvurusu yaparak satışa başlayabilirsiniz. Buraya tıklayarak güncel adrese ulaşabilirsiniz.
  • Bebek ürünleri satışı gerçekleştirmek istiyorsanız Minikoli ihtiyacınızı karşılayacaktır. Buraya tıklayarak toptancıya ulaşabilir ve bayilik alarak hemen ürünleri listeleyebilirsiniz.
  • Giyim ürünleri üzerine bayilik almak istiyorsanız Twister ile stoksuz olarak binlerce ürün listeleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak web sitesine ulaşabilirsiniz.

Bu 4 firma herhangi bir ücret ödemeden sadece sattığınız ürün başı ödeme yaparak ürünlerini listelemenize izin vermektedir. Web sitelerini ziyaret ederek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 26 = 36

Başa dön tuşu