Oyun

Nihayet Dying Light 2 Aralık’ta oyun severlerle buluşuyor

Techland, uzun süredir ertelenen Dying Light devam oyununun çıkış tarihini doğruladı

Dying Light 2 Stay Human olarak bilinen açık dünya zombi aksiyon oyunu Dying Light 2 , 7 Aralık’ta piyasaya sürülüyor. Geliştirici Techland Perşembe günü Dying 2 Know başlıklı bir canlı yayın sırasında oyunun çıkış tarihini duyurdu. Bildiğiniz üzere oyun daha önce süresiz olarak ertelenmişti. Ayrıca ilk olarak bahar 2020’de lansmanı planlanmıştı.

Dying Light 2 Stay Human , PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X’e ile oynanılabilecek. Devam oyununda, oyuncular Techland tarafından Harran halkını zombi benzeri yaratıklara dönüşen virüse karşı “insanlığın savaşta son kalesi” olarak tanımlanan City’e gönderiliyor . Orijinal oyunun gündüz-gece döngüsü ve parkurdan ilham alan geçişi Dying Light 2’de geri dönecek . Oyuncular, Nightrunners olarak bilinen bir grup survivorlar birleşen yeni bir kahramanı, Aiden Caldwell’i kontrol edecekler.

Techland , Dying Light 2’yi 2018’in 3. çeyreğinde duyurmuş ve ertesi yıl oynanış videoları sunmuştu. Videoda “ana karakterin çatıdan çatıya atlaması, ardından yakın mesafeden düşmanlarla boğuşması, zaman zaman baş döndürücü olabilir” diye düşündürmüştü. Diğer zamanlarda, karanlık, mağara gibi binaların derinliklerindeki ölümsüzlere karşı gergin çatışmalar epey korkutucu olabilir.

Dying Light’ı henüz oynamayanlar için Techland, orijinal Dying Light’ı ve Dying Light Platinum Edition adlı tüm indirilebilir içerik sunuyor. Bu sürüm PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One için PlayStation Store, Steam, GOG ve Xbox Game Store üzerinden oynanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 4

Başa dön tuşu