Ekonomi

Altın Fiyat Tahmini – Altın Piyasaları Güçlenmeye Devam Ediyor

Altın piyasaları başlangıçta Salı günkü işlem seansı sırasında az da olsa geri çekildi sonrasında tekrar güçlendi.

Altın piyasaları genel olarak güçlenmeye devam ediyor.  Salı gününe düşüş ile başlayan satışlardan sonra alımlar ile birlikte güçlenerek devam yükselmeye devam etti. Yukarıdaki 1900 $ seviyesi çok önemli olmaya devam ediyor ve bu noktada gördüğümüz şeyin potansiyel bir kırılma olduğunu düşünüyoruz. 1900 $ seviyesinin üzerine çıkabilirsek, o zaman ABD dolarındaki enflasyonun bunu yukarı çeken sebeplerden biri olması muhtemeldir. Çünkü altının onsunun Amerikan dolarının daha fazlasını satın aldığı bir senaryo var karşımızda.

Altın Fiyat Tahminleri 

Buradan geri çekilirsek, 1850 $ seviyesi destek noktası olabilir. Bu, çok fazla destek görmeyi beklediğim bir alan, bunun altında duran düşüş trendi çizgisinden bahsetmiyoruz bile. Bunun ötesinde, son 48 saat içinde sözde “golden cross” ı gördük, bu da belirli bir miktar uzun vadeli satın alma işlemini olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, bu noktadan kopmamızın sadece bir zaman meselesi olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte, olası bir geri çekilme, yeni girecek yatırımcılar için bir şans olarak bakabiliriz.

1900 $ seviyesinin üzerine çıkarsak, pazarın 2000 $ seviyesine ve daha sonra uzun vadede birkaç ay önce görülen en yüksek seviye olan 2100 $ seviyesine gelmesi muhtemeldir. Ayrıca güçlü bir momentuma sahip boğa sezonundayız. Bu nedenle geri çekilmeler, ve belirli bir miktarda artış – düşüş veya  sıçramalar görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 7

Başa dön tuşu